Asus X542UR-GQ434 Yüksek Fan Sesi ve Donma Sorunu

InterFaL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Arkadaşlar 27 Haziran 2018 tarihinde hepsiburada.com sitesinden Asus X542UR-GQ434 dizüstü bilgisayarı sipariş verdim. 2 gün içerisinde elime ulaştı. Bilgisayar Freedos du. Ben windows 10 işletim sistemini kurdum. Fakat Bilgisayarın açılışı kullanımı ve kapanışı özelliklerine göre bana çok hantal geldi. Bir tuhaflık hissettim. Sonra 2 .kez temiz bir kurulum yaptım. Fakat gördüm ki aynı sorunlar devam ediyor. Arada sırada donmalar meydana geliyor. Sonra fan yüksek sesle çalışıyordu. Bilgisayar anormalin üstünde ısınıyordu. Bilgisayarı kapattığımda Fan ı yüksek seviyede yaklaşık 2 3 dk çalışıp kendiliğinden kapanıyordu. Daha sonra bu modeli internette araştırdığımda aynı modelde benim yaşadığım sıkıntıları bir çok kişinin de yaşadığını gördüm. Onlar da aynı şekilde harddisk in ve fan sisteminin bozul olduğunu şikayet ediyorlardı. Ürünü 2 gün sonra sorunlarını site aracılığıyla yazarak iade şeklinde kargoladım. Sitenin eline ulaştıktan 2 iş günü sonra bana mail ile dönüş yaptılar. 2 iş günü bekleme süresinin de inceleme süresi olduğunu söylediler. Bana şu şekilde bir mail yolladılar.

Adsız.jpg

Bende ardından siteyi aradım. Bu durumu sordum. Bana ürünü onların inceleyip arızalı olup olmadığı teşhisi koyamadıklarını ve bu yüzden ürünü benim servise yollayıp arızalı raporu çıkartıp onlara ulaştırmamı söylediler. Ürünü "ben neden yolluyorum siz yollayın" dediğimde "biz yollayamıyoruz" dediler. Şuan ürünü tarafıma yollayacaklar. Ben ürünü kabul etmiyorum. Para iadesi istiyorum. Sizde ne yapmalıyım ? Bana fikir verir misiniz bu süreçte ?

Son düzenleme:
Süreçle ilgili bilgim yok ama o laptopu ben de akrabama aldırdım. Aldırdığıma da pişman oldum. Hantal ve kronik sorunlu sanırsam dediğiniz gibi. Biraz kurcalayayım temizlim yapayım dedim cinnet getirmelik laptop resmen. Asus'un özellikle düşük bütçeli ve giriş seviyesi Gaming laptoplarını beğenmiyorum ve önermemeye çalışıyorum. Çünkü Asus bu laptoplara yeteri kadar kalitesine koyamayan bir firma olarak görüyorum. Üst seviye laptopları hakkında fikrim yok ama param olsa galiba yine de tercih etmem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı