Asus X54C Sistemde USB Portlarının Çalışmama Sorunu

miles_dd

Hectopat
Daha fazla  
Kırtasiyemizde kullandığımız laptop USB 3.o çıkış dahil tüm çıkışları USB görevi yapmıyor, artı touchpad üzerinde sağ tuş da çalışmıyor. Orijinal kendisi ile gelen Windows 7 home basic yüklü. İyi kötü anlarım bilgisayardan ama donanımsal veya yazılımsal nedir bilemiyorum. Dizüstü çok iyi durumda ve çok iyi çalışıyor, bu konuda bir fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırtasiyemizde kullandığımız laptop USB 3.o çıkış dahil tüm çıkışları USB görevi yapmıyor, artı touchpad üzerinde sağ tuş da çalışmıyor. Orijinal kendisi ile gelen Windows 7 home basic yüklü. İyi kötü anlarım bilgisayardan ama donanımsal veya yazılımsal nedir bilemiyorum. Dizüstü çok iyi durumda ve çok iyi çalışıyor, bu konuda bir fikri olan var mı?
Hocam sistem geri yükleme yap. Olmazsa sıfırla sorun düzelir. Başka çeşit olmaz. Asus biraz sıkıntılı. Bir laptop bütün asus modellerde oluyor.

Hocam sistem geri yükleme yap. Olmazsa sıfırla sorun düzelir. Başka çeşit olmaz. Asus biraz sıkıntılı. Bir laptop bütün asus modellerde oluyor.
Teşekkürler üstad deneyip haber vericem. inşallah yazılımsaldır. Biz işyerinde tüm usb portlarını kullandık acaba aşırı yüklendik diye donanımsal düşünüyorduk. deneyip görelim. Teşekkürler vakit ayırıp cevap attığın için.

Tekrar merhaba. Format atmadım. Usb çıkışlarından bir tırnak geri dönmüştü. onu düzelttim denedim olmadı diğer usb 3.0 çıkışı da fiziksel olarak sorunsuz fakat çalışmıyor. Sanırım oradaki bir çip'i yakmış olabilir ve tamamen donanımsal sorun var. Yine kontrol ettim, Kart okuyucu dahi çalışmıyor. usb girişi bozuk olsa internet'te 30 tl ye çıkış satan var ama komple anakart mı değiştirmeliyim bilmiyorum. hiç bir şekilde touchpad sağ - sol tuşları çalışmıyor ( fakat touchpad çalışıyor ) usb çıkışları ve kart okuyucu çalışmıyor. format atsam belki tekrar bu hale getiremiyebilirim ( elimdeki olanaklar ile ) şuan sadece internete giren bir laptop olarak bıraktım. çıkma anakart bulursam değiştirebilirim. teşekkürler .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı