ASUS X54H Laptop açılmama sorunu

Antares

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, akrabama ait ASUS X54H model laptop var fakat açma kapama tuşuna bastığımızda laptop açılmıyor. Fanları vs. dönmüyor. Laptop'ın bataryası bozuk bu yüzden takılı değil sürekli prizden çalıştırıyorduk. Şarj adaptörünü bağladığımız zaman şarj lambası yanıyor fakat her zaman çalışmıyor mesela 2 saat önce açılmıyor diye kaldırdım bir kenara şimdi tekrar deneyim dedim bu sefer açıldı. Adaptörü çıkarmadan bilgisayarı yeniden başlatma ve kapat-aç yaptım bir sıkıntı olmadı fakat adaptörü çıkarıp tekrar taktığımda tekrardan aynı sorun oldu şarj lambası yandı tekrardan açılmadı. Sizce neden kaynaklanabilir.
Not: Adaptörden olamaz sıfır 2 tane adaptör ile denedik yine açılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı adaptörler ile de denediğiniz halde aynı sorun devam ediyorsa adaptörü bilgisayarda soktuğunuz sokette sorun olabilir. Evdeki imkanlarla onarılacak bir şey gibi durmuyor güvenilir bir bilgisayar tamircisine göstermenizi tavsiye ediyorum.

Büyük ihtimal dizüstünün üstündeki güç girişinde temassızlık var bir bilgisayarcıya götürün, yeni bir parça ile sorun çözülür.
Acaba lehimlerdemi dedim ve açtım bilgisayarı lehimleri sağlam fakat şarj soketinin içinde bir problem var yarın değiştirteceğim bakalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı