ASUS X550 laptop BIOS güncellemesi öncesi ekran dondu

• Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 2B

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Bilgisayarı 2014'te almıştım, bu sabah ASUS'un internet sitesi üzerinden BIOS güncellemesi gelmiş midir diye bakarken 2019 yılında ASUS'un yine aynı model için (X550LN) bir BIOS güncellemesi çıkardığını gördüm, dosyayı indirip inen ".zip" dosyasını açıp içerisindeki "X550LNAS.307" dosyasını USB belleğime attıktan sonra (Bellek içerisinde sadece bu dosya var) bilgisayardan BIOS güncellemesini başlattım başlatmasına fakat ekran "BIOS'u güncellemek istiyor musunuz?" sorusunu sorduğu yerde dondu. "Evet" tuşuna bastığım şekilde kaldı hatta fotoğrafta da görebilirsiniz. Şu an ben bunu yazarken hala bu ekranda bekliyor. Kapatıp açmayı düşündüm fakat BIOS güncellemesi olduğu için yapmadım, bekleyeyim dedim. Yaklaşık 30 dakikadır bu ekranda duruyor. Ne yapmam lazım?

USB belleğin ışığı yanıp sönüyor fakat bilgisayara bağlı olduğu için mi yoksa bilgisayar hala içerisinden bilgi mi okuyor ondan mı anlamadım. Laptop üzerindeki HDD bilgi ışığı yanmıyor.

1603611186668.png

Güncelleme: Tüm riski göze alıp bilgisayarı kapatıp açtım, güncelleme öncesi sürümüyle açıldı. Bir sıkıntı yok gibi görünüyor şu anda. Güncellemeyi yapmayacağım bir daha bu riski alamam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı