Asus X550CC BIOS sıfırlayınca harici monitöre görüntü vermiyor

SenseiCookie

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıktada okuduğunuz gibi bi kaç gün önce notebookumun LCD ekranı kırıldı ve şu anda LCD ekrandan görüntü alamıyorum. Kırıldığında ilk önce bilgisayarı kapatıp VGA portuna bir monitör bağlayıp bilgisayarı çalıştırdım ve bilgisayar sorunsuz bi şekilde görüntüyü monitöre aktardı. Şimdi gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere. Bir süre sonra HDD'nin de hasar gördüğünü fark ettim ve bilgisayarı tamamen sıfırlamaya karar verdim. BIOS'u açıp fabrika ayarlarına çektim bilgisayar reset attı ve VGA portuna taktığım monitöre görüntü vermemeye başladı. BIOS'u sıfırladığımda Launch CSM ve Secure boot özelliği aktif hale geldiği için bilgisayar HDD'den de boot olmuyor yani direkt olarak her açtığımda otomatik olarak BIOS açılıyor. (Bunu daha önceden ekran sağlamken sıfırladığım için biliyorum. Görüntü falan yok yani şuan PC'de :) ) Sizce şu anda görüntü alamamamın sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim. Ha bu arada gerek yok sanıyorum ama yine de yazayım notebook Asus X550CC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı