Asus X550J laptopun boşta 60 derece olması normal mi?

whoisfirat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Asus X550J kullanıyorum, bilgisayar sürekli ısınıyor. Boşta 60-75 arası, oyunda 90’a kadar çıkıyor fakat fan hızı sürekli 500-600 RPM arası hiç hızlanmıyor. Afterburner ile ayarlamaya çalıştım olmuyor, BIOS’da fan ayar kısmı yok. MyAsus falan indirdim hiçbir yerden ayarı yok. Bu sıcaklıklar normal de bana mı anormal geliyor yoksa? İçerisinde i5 4. nesil işlemci ve GTX 850M var. Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

Hocam sıcaklıklar normal değil. Sıcaklık sınırı 80 derecedir. Kasayı temizleyip termal macun sürerseniz sıcaklık değerleri biraz daha düşecektir.
Aldığım kişi içini temizleyip macun sürmüş. Yine de içini açıp ben de bi kontrol edicem.

Bostaki dereceler fazla, 90derece olan işlemciyse o kadar kotü değil ama işlemcinin ne olduğuna bağlı.
Afterburner’dan baktım sanırım ekran kartı ısınan.

Oyunda 90 derece olması anormal bir durum değil laptop için. CPU fan kontrol vb isimlerde fan hızını ayarlamaya yarayan programlar var. Ev arkadaşım kullanıyordu. Faydalı mı zararlı mı bilgim yok biraz araştırıp deneyebilirsiniz.

Oyunda 90 derece olması anormal bir durum değil laptop için. CPU fan kontrol vb isimlerde fan hızını ayarlamaya yarayan programlar var. Ev arkadaşım kullanıyordu. Faydalı mı zararlı mı bilgim yok biraz araştırıp deneyebilirsiniz.
Bir sürü program denedim fanın hızı arttırılmıyor. :( Derece artsa da artmasa da fanın hızı hep aynı.

Geri
Yukarı