i5 3210M işlemcili laptopun boşta 50 derece olması normal mi?

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
i5 3210M işlemcili eski bir notebookum var. Bakımını yaptım. Boşta 50-53 derece arası video izlerken 65 derecelere kadar çıkıyor. Arka planda başka uygulama açık değil. Sizce normal mi?

Bence değil. İçini bi temizlemeyi veya temizletmeyi,fanları değiştirmeyi yoksa ssd takviyesi yapmanızı tavsiye ederim.

Laptop sonuçta, normal gibi. Ama benim 3317U daha serin çalışıyor boşta 45 civarı. Belki 3210M güç tüketimi boşta daha fazladır.

@darudevy görev yöneticisinde bilgisayar açılınca açılan uygulama varsa kapatın. Ben de 6200U var 37-40°.

i5 3210M 35W TDP'ye sahip. Belki o yüzden boşta fazladır. Arka planda başka uygulama da yok bu arada yeni format attım. Sadece sürücüleri kurup güncellemeleri yaptım.

@darudevy Bilemedim. Fan ayarlarını biraz kurcalamayı deneyin belki oradan hallolur. Olmazsa da çok dert etmeyin. Aşırı fazla bir sıcaklık değil. Oyunlarda aşırı ısınmıyorsa fanlar ayarlıyordur zaten.

i5 3210M 35W TDP'ye sahip. Belki o yüzden boşta fazladır. Arka planda başka uygulama da yok bu arada yeni format attım. Sadece sürücüleri kurup güncellemeleri yaptım.
Olabilir, düşük güç modunda değilse alın isterseniz, sıcaklığa etkisi olabilir ama performans çok düşüyor. Ben sabit boost hızında kullanıyorum 3317u'yu. Çok dert edilecek bi durum yok bence.

Geri
Yukarı