Asus X550JK BIOS Açılmama Problemi

maestra

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Music Producer | Hasan Çiyiltepe
Herkese selamlar,
Harici olarak kullandığım Asus X550JK modelinin BIOS'un da bir problem yaşıyorum. Sorun şöyle ; Sistemi başlattığım an bilgisayar hiçbir tepki vermiyor ve siyah ekranda kalıyor. Kesinlikle BIOS'a giriş yapamıyorum ve sadece siyah ekran görüntüsü alıyorum. BIOS pilini kullanarak resetlemeyi denedim fakat sonuç alamadım. Sizlerin de fikirlerinizi almak istedim çözüm için, özellikle de @Recep Baltaş 'a ihtiyaç duyduğumu düşünüyorum. Sizler için problemi video olarak kaydettim ve yükledim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Problem Video :

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sorunu değil bence. Sistemde başka bir sorun var gibi. Diski söküp dene ama pek sanmıyorum. Pili ve şarjı söküp 5dk bekle, sonra açmaya çalış bakalım.

Bu seçeneklerin hepsini denedim hiç bir şekilde sonuç alamadım. Hatta 1 aydır denemiyordum, şimdi ihtiyacım olduğu için çözmeye çalışıyorum ama hiç bir şekilde cevap alamıyorum nedense sistemden. Sorun olarak aklına gelenler nedir ? Nasıl bir yol izleyebiliriz ?

Biraz hortlatıyorum konuyu ancak dostum aynı problemi bende yaşıyorum. Öncelikle çözebildin mi?

Bende ara ara oluyor. Son günlerde yaşamaya başladım. Mac OS Catalinayı kurmak için aç kapa yapmaya başladığımdan beri oluyor. Bazen 1 gün bazen 1 saat açılmıyor sonra düzeliyor. İlk seferinde bios pilini ve harddiski söktüm daha sonra düzeldi. Ancak 2.seferde bios pilini sökmem işe yaramadı. Bekledim ve kendi düzeldi.
Özellikle şuanki problemim açma kapama tuşuna bastığımda bilgisayar açılmıyor. 1 dk bekledikten sonra deniyorum ve o zaman açılıyor. Açmak için defalarca basmam gerekiyor açma kapama tuşuna.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı