ASUS X550JK Hackintosh kurmak

kotanjantt

Centipat
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Ben ASUS X550JK 8 GB RAM GTX850M ekran kartlı modele sahibim. Windows yanına macOS kurmak istiyorum ama nasıl yapacağıma dair hiçbir fikrim yok. İnternette araştırdım birkaç sefer denedim ama bir türlü kurmayı başaramadım. İlk sorum hangi imaj kullandığım cihazla uyumludur sorusuyla başlamak istiyorum ve diskimdeki dosyalara zarar vermeden bölmem mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz neler? Evet, söylenilenlere uyarsanız sorunsuz şekilde çift işletim sistemi kullanabilirsiniz ve dosyalarınıza zarar gelmez.

i5-4200H işlemci.
Intel HD Graphics 4600.
GTX850M ekran kartı.
8 GB RAM.
Broadcom BCM43142 802.11b/g/n Wireless network adapter var cihazda.
Windows 10 Pro Legacy MBR disk kullanıyorum.
Biraz daha araştırarak High Sierra 10.13.6 sürümünü kurmayı başardım. Fakat USB olmadan Boot etmeyi bir türlü beceremedim ve ses alamadım. VooDoo uygulamasını kurdum fakat ses yine de gelmedi. Bunları nasıl çözebilirim acaba? Bir de Wi-Fi kartım uyumlu değil sanırım. Harici bir Wi-Fi adaptörü ile Wi-Fi bağlayabilir miyim?

VooDoo son çareydi... Normalde AppleALC üzerinden tanıtabilirdiniz eğer deneseydiniz.

Evet, uyumlu bir harici Wi-Fi adaptörü bağlayabilirsiniz.

USB olmadan boot etme konusunda nerede takıldınız?

VooDoo son çareydi... Normalde AppleALC üzerinden tanıtabilirdiniz eğer deneseydiniz.

Evet, uyumlu bir harici Wi-Fi adaptörü bağlayabilirsiniz.

USB olmadan boot etme konusunda nerede takıldınız?
Şu an sıfırdan kurulum yaptım. High Sierra 10.13.6 USB'siz Boot etmek için neler yapmam gerekiyor acaba? Anlatabilmeniz veya bir kaynak varsa paylaşabilmeniz mümkün mü acaba? Bayağıdır bununla uğraşıyorum aklım çok karıştı.

Bunu denediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı