Asus X550JK Pil Tamamen Şarj Olmama Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Geri dönmeyi unutmuşum yeni aklıma geldi kusura bakmayın. Asus servisi candır :) Bataryayı değişti üstüne tüm klavyeyi filan da değişti sorun bildirmiştim. Ayrıca sadece 10 gün sürdü batarya sorunu yaşayanlar hemen garantiye göndersin.

10 gün sürdü hocam sizde yollayın hemen değişti ve ilgilendiler de sağolsunlar :)
Sen hangi ilden gönderdin, Ve nasıl gönderdin, ne yapıcaz tam bilmiyorum, mail mi atcaz

Sen hangi ilden gönderdin, Ve nasıl gönderdin, ne yapıcaz tam bilmiyorum, mail mi atcaz
Konya/Ereğliden yolladım ben. Siz nereden almıştınız ben ebrar bilgisayarı aradım da zaten asus yetkili servisi aramamı söylediler. Asusun bir internet sitesine girmemi söylediler form doldurdum ertesi gün kargo numarası geldi mailime. Mailde gönderilecek adres filan yazıyordu yolladım. Önce aldığın yeri bir ara onlar yönlendirirler

Merhaba;

Konunun sahibi olarak konuyu hortlatmaya karar verdim :)

Arkadaşlar bundan neredeyse bir yıl önce ben bu sorunu yaşamıştım. Bilgisayarı aldığım yerle iletişime geçip garantiye yolladım pili değiştirdiler.

Daha yeni pilin takılmasının üzerinden bir yıl ya geçti ya geçmedi. Şu an aynı sorunla yine karşı karşıyayım. Hatta bu kez daha ileri bilgisayar artık pilde açılmıyor. Fişe takılıyken de kendiliğinden kapanıyor, uyku moduna geçiyor. Sürekli pil ışığı kırmızı yanıyor ve belli bir süre sonra yanıp sönmeye başlıyor. Galiba bu bir hatanın göstergesi. Pil şu an %0 dan yukarı çıkmıyor ve sürekli hesaplanıyor yazıyor.

Şimdi ben sinirden bu bilgisayarı kırmadan bu soruna bir çözüm bulmalıyım. Artık garantiye göndersem bu pili değiştirmez. Bu pille de bir çözüm bulabileceğimi sanmıyorum.

Ben yeni bir pili nereden alabilirim? Orijinal pil bulmak mümkün müdür? Güvenilir pil nereden alınır?

Bu arada son sorum acaba benim bu bilgisayarın çekirdek çitler gibi pil bozmasının sebebi şarj adaptöründen kaynaklanabilir mi?

Çünkü ben böyle bir şey görmedim yahu. Daha bir yıl oldu vicdansız bilgisayar bir yıl.

Anlatacaklarım bu kadar. Derdime ortak olduğunuz için teşekkürler.

Bende şuanda bu problemi yaşıyorum, napçez?

Ben bütün söylenenleri yaptım. Pili değiştirmekten başka bir şey çözüm olmadı.

Hatta bu bile çözüm olmadı ikinci pili de bozuldu.

Şu anda bilgisayarı pilsiz kullanıyorum. Yani bu bilgisayarın en büyük sorunu galiba pilinin kötü olması.

Ucuz etin suyu gerçekten kara oluyormuş diyerek durumu özetlemek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı