Asus X550JK Wireless Kartı ve Teknik Servis Sorunu

benisec_benisec

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar şöyle bir sorunum var ve ne yapacağımı cidden bilemiyorum, ciddi anlamda müşkül durumda kaldım. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Geçen hafta (14.01.2016 tarihinde) Asus X550JK modeline sahip notebook'umu wireless kopmaları sorunu dolayısı ile Asus yetkili servisine göndermiştim. (Teknoser) Servise göndermeden önce ürünümü bana söyledikleri gibi orjinal kutusunda, adaptörü ile birlikte göndermiş ve yine servisin söylediği üzere ürünümün sorunlarını kısa bir not halinde kutunun içerisine iliştirmiştim. Aynı ağda bağlı olan diğer cihazlarım, ki bunlar 2 adet telefon ve 1 adet tablettir, herhangi bir sorun olmadan rahatça internette gezinebilirken benim notebook'um saniye başı wi-fi kopmaları yaşıyor, yerli yersiz ping artışları oluyordu. Ayrıca son 2 haftadır bataryada fazlasıyla ısınma mevcuttu.

Ürünüm bugün saat 17.00 sularında UPS aracılığı ile elime ulaştı. O kadar üstüne basa basa belirtmeme rağmen wireless kartını değiştirmemişler çünkü yapılan testlerde herhangi bir soruna rastlamamışlar. E ama sorun var ki gönderiyorum cihazımı size değil mi? Sadece batarya değişimi yapıp cihazımı geri göndermişler.

Özetlemek gerekirse soracağım şudur ki, cihazımda wireless problemleri devam ediyor. Bu durumda cihazımı tekrar servise göndersem ne değişecek wireless kartı değişimi yapmadıklarından sonra? İnternet sağlayıcımda ve modemimde herhangi bir sorun yok (Uydunet müşteri hizmetlerini aradım teyit ettirdim. ) Aklımda garanti durumunu boşverip yeni ve uyumlu bir wireless kartı alıp takmak var, önerilerinizi bekliyorum.

Not: Mevcut wireless kartım Broadcom BCM 43142, işletim sistemim windows 10 Pro 64 bit, tüm driver'larım güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı