Asus X550jk-Xo012d Isınma Sorunu

Revolver

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 2 ay kadar oluyor. İlk başlarda ya ben fark etmedim yada sonradan gelişti bu durum. Yüksek grafik gücü istemeyen oyunlarda bile aşırı ısınıyor. Bir yazılımla bunu test etmedim fakat oyunları dizüstünde ve şarjda oynuyorum, CS:GO oynarken klavyenin sol tarafında çok yüksek bir ısınma var 2 saniyeden fazla orda elimi tutamıyorum. Dediğim gibi oyun fazla CPU'ya yük bindirecek bir oyun değil ayrıca GTX 850M ekran kartı, 8GB Ram, Windows 10 işletim sistemi var. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu derece ısınması normal mi ?

Tamam şarjda oynamayım da hem ekran kartının güç çekmesi açından hemde FPS açısından şarjda oynamak çok büyük fark yaratıyor. Şarjda oynamayınca su gibi bitiyor şarjı bilgisayarın 20 dakika bile dayanmaz. Ayrıca yüksek performans modunda olmazsa yine oyun oynarken FPS kaybı yaşıyorum.

Aynı Sorun bende de vardı. windows 10 dan kaynaklı bir durum sanırım yüksek fps de çalıştırıyor oyunu ve ondan ısınıyor. max fps yi 60 a ayarlayınca düzeliyor bende ısı durumu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı