ASUS X550JK-XO012D - Mat FHD Panel Uyumlu Olur mu?

mrslyfox

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, benim şöyle bir sorum olacak. Geçenlerde cihazımın paneli baskı veya artık nedenini bilmediğim sebepten dolayı pikseller de bozulmalar oluştu ve ekranı açıp kapatırken mor oluyor ekran falan böyle değişiyor pikseller birbirine giriyor teknik servise sorduğumda ekran değişmesi gerektiğini söylediler. Bende değiştirmeye karar verdim benim cihazım normalde fabrika çıkışı HD haliyle bende bakınırken X550JK serisinin yurt dışında DH71 modelini gördüm ve FHD ekrana sahip ayrıca Türkiye de şöyle bir sitede ekran buldum.

Asus X550J Notebook Lcd Ekran - Panel / FHD - Mat - Dataservis.Net

Sizce bu sitedeki ekranı alsam cihazıma uyumlu olur mu? Gönül rahatlığı ile bu işe koşturmalıyım yoksa HD ekran mı bakmalıyım. Şimdiden okuyan ve bilgisi olup yorum yapan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 Extreme yazılımını yükleyip görüntü biriminden monitörünün tam model kodunu paylaşırsan detaylı olarak yardımcı olurum. Piyasadaki bazı ekranlar yan sanayi. Samsung veya LG dışında ekran almamanı öneririm. Ekranın pin sayısına da dikkat etmen gerekli. Bunu model kodundan anlayabilirsin.

Ayrıca FHD ekranlar daha fazla güç tüketir, grafik işlem birimlerini daha fazla yorar ve cihazın daha fazla ısınmasına sebep olur bunu baştan belirteyim. Genelde HD panelden FHD yükseltmeleri çok problem olur ama X550JK'nın oluru var. Güç adaptörün orijinal değilse sakın bu işe girme. Güç adaptörünün output amper değerini paylaşırsan iyi olur.

Son düzenleme:
AIDA64 Extreme yazılımını yükleyip görüntü biriminden monitörünün tam model kodunu paylaşırsan detaylı olarak yardımcı olurum. Piyasadaki bazı ekranlar yan sanayi. Samsung veya LG dışında ekran almamanı öneririm. Ekranın pin sayısına da dikkat etmen gerekli. Bunu model kodundan anlayabilirsin.

Ayrıca FHD ekranlar daha fazla güç tüketir, grafik işlem birimlerini daha fazla yorar ve cihazın daha fazla ısınmasına sebep olur bunu baştan belirteyim. Genelde HD panelden FHD yükseltmeleri çok problem olur ama X550JK'nın oluru var. Güç adaptörün orijinal değilse sakın bu işe girme. Güç adaptörünün output amper değerini paylaşırsan iyi olur.

Sanırım ekran 30 pin teşekkürler bu arada yorumunuz için

Dosya Ekleri

• adapter.jpg
    adapter.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 167
  • ekran.jpg
    ekran.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 169
Son düzenleme:
bu foruma şimdi üye oldum, kardeşim naptın ekranı değiştirdin mi ? ben de düşünüyorum çünkü öyle bir şey

Hocam merhabalar, x550jk model notebook var bende de, bazı tuşlar çalışmıyor (y,t,o,tab,num2) üstündeki klavyeyi değiştirmek istiyorum. hazır değiştirmişken ledli takabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı