ASUS X550JK-XO012D Oyun Testleri

Merhaba,
Daha önce G3258 & GTX750Ti Oyun Testleri | Technopat Sosyal konusunda birçok oyunun testini yapmıştım. Şimdi ise bir diğer F/P ürünü olan Asus X550JK ile karşınızdayım.

Sıfır fiyatını 1800 TL olarak düşünürsek o fiyat aralığında iyi fakat 2.El piyasasını da düşünürsek çok daha kaliteli bir laptop alabilirsiniz. Birçok arkadaş kullanıyor bu laptopu.
Tepki toplamamak için çok fazla yermek istemem ama sadece ekran kartı için bir laptopun alınmasına karşıyım. Masaüstüne göre bileşenlerin zarar görme olasılığı daha yüksek olduğu (taşıma vs.) için malzeme kalitesi en az laptopun içindeki bileşenler kadar önemli. Ve bu laptopta malzeme kalitesi yerlerde. Casper kullananlar hiç yabancılık çekmeyecekler. Çünkü; Ekranı, TouchPad'i ve Kasasyla birebir Casper'ı andırıyor. Dolayısıyla ısınıyor fakat Harici bir fan standı kullanarak bunun bir nebze önüne geçebilirsiniz.

Orjinal versiyondan farklı olarak 4GB Ram eklenmiş durumda.
Oyun testlerini paylaşıyorum. Daha sonra gelecek videoları moderatör arkadaşlardan rica edip ekleteceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu kişinin gözünde kendini kanıtlamış ve kendi çapında gayet iyi bir itibara sahip olan bir laptoptur. 1 aydır kullanıyorum. Isınma sorunu yaşamadım. Ekran kartı şimdiye kadar en yüksek 75 dereceyi, işlemci ise genelde 70-85 arasında değişen sıcaklıklarla oyunları rahatlıkla oynattı. O çok kötülediği kasa kalitesinde elinizi dayadığınız konumda sıcaklık hiç olmuyor. Laptop İceCool teknolojisine sahip. Sen gidip Casper ile bir tutarsan haliyle senin bilgilerini burada herkes sorgular ve testlerinin güvenilirliği de sorgulanır. Yanlış karşılaştırma yapmışsın. Yanıltıcı bilgilerine burada kimsenin ihtiyacı olduğunu sanmıyorum....

Çoğu kişinin gözünde kendini kanıtlamış ve kendi çapında gayet iyi bir itibara sahip olan bir laptoptur. 1 aydır kullanıyorum. Isınma sorunu yaşamadım. Ekran kartı şimdiye kadar en yüksek 75 dereceyi, işlemci ise genelde 70-85 arasında değişen sıcaklıklarla oyunları rahatlıkla oynattı. O çok kötülediği kasa kalitesinde elinizi dayadığınız konumda sıcaklık hiç olmuyor. Laptop İceCool teknolojisine sahip. Sen gidip Casper ile bir tutarsan haliyle senin bilgilerini burada herkes sorgular ve testlerinin güvenilirliği de sorgulanır. Yanlış karşılaştırma yapmışsın. Yanıltıcı bilgilerine burada kimsenin ihtiyacı olduğunu sanmıyorum....

GTX850M haricinde laptop günümüz için normalin altında özelliklere sahip. Oyun oynamak için giriş seviyesi olabilir. İyi bir itibara sahip olmasının nedeni minimum fiyatta alabileceğin maksimum performansı sunuyor. Laptopta aradığın tek şey performans ise gidip MXM slotuna sahip bir anakart, MXM bir ekran kartı alırsın, bağlarsın monitöre oynarsın. Kullandığı kasa Casper'ın CSD modelleriyle birebir neredeyse. Bilgilerimi yanıltıcı bulsalardı zaten konuyu kilitlerdi moderatörler.

Aslında seninle bu konuyu tartışmanın da faydasız olduğunu düşünmeye başladım. Bunun birinci nedeni, tüm yorumları okudum ve laptop'un incelemesini değil, oyun performasının incelemesini yapıyorum demişsin ama söylediğinizle yaptığınızın alakası yok. Performansı hariç herşeyi eleştirip, önerilerde bile bulunmuşsun. İkincisi, kendi kullandığın laptopu belirtmişsin. Kendi laptopun ile bu laptopu karşılaştırıyorsan çok büyük bir hata yapıyorsun. İyice ezebilmek için de piyasa da adı en kötü olan marka ile eşit tutmuşsun ki bu çok irrasyonel bir davranıştır. Görünen o ki senin bu laptopa veya bu markaya bir garezin var. Üçüncüsü, oyun testlerinden aldığın sonuçlar kullanıcılar tarafından eleştirilmiş ki bende buna katılıyorum. Senin giriş seviyesi olabilir dediğin laptop ile buradaki kullanıcıların hepsi örnek olarak BF4 gibi incelemelerde sık kullanılan bir oyunda ultra ayarlarda 40-60 FPS arası mutlaka değer almıştır. Giriş seviyesi dediğin laptoplar, yukarıda incelemesini yaptığın oyunları çok sağlıklı olarak yürütemezdi. Kendi gösterdiğin ayarlarda özellikle. Ayrıca BF4 gibi bir oyunu ultrada oynatamazdı. İnceleme için teşekkürler. Gerçekten uğraşmışsın ama incelemen hiç sağlıklı olmamış yukarıda saydığım maddelerden dolayı.

Aslında seninle bu konuyu tartışmanın da faydasız olduğunu düşünmeye başladım. Bunun birinci nedeni, tüm yorumları okudum ve laptop'un incelemesini değil, oyun performasının incelemesini yapıyorum demişsin ama söylediğinizle yaptığınızın alakası yok. Performansı hariç herşeyi eleştirip, önerilerde bile bulunmuşsun. İkincisi, kendi kullandığın laptopu belirtmişsin. Kendi laptopun ile bu laptopu karşılaştırıyorsan çok büyük bir hata yapıyorsun. İyice ezebilmek için de piyasa da adı en kötü olan marka ile eşit tutmuşsun ki bu çok irrasyonel bir davranıştır. Görünen o ki senin bu laptopa veya bu markaya bir garezin var. Üçüncüsü, oyun testlerinden aldığın sonuçlar kullanıcılar tarafından eleştirilmiş ki bende buna katılıyorum. Senin giriş seviyesi olabilir dediğin laptop ile buradaki kullanıcıların hepsi örnek olarak BF4 gibi incelemelerde sık kullanılan bir oyunda ultra ayarlarda 40-60 FPS arası mutlaka değer almıştır. Giriş seviyesi dediğin laptoplar, yukarıda incelemesini yaptığın oyunları çok sağlıklı olarak yürütemezdi. Kendi gösterdiğin ayarlarda özellikle. Ayrıca BF4 gibi bir oyunu ultrada oynatamazdı. İnceleme için teşekkürler. Gerçekten uğraşmışsın ama incelemen hiç sağlıklı olmamış yukarıda saydığım maddelerden dolayı.

Giriş seviyesi dememin 1.nedeni; Eğer Oyuncu laptopu alıyor isek öncelikle Ekran kartına bakarız. 'Sıfır' alacak isek piyasada GTX850M ve GT740M olmak üzere minimum 2 seçenek var. İkiside 128 Bit fakat 850M'in başında 'GTX' ibaresi olduğu için oyunlarda daha iyi performans veriyor. Özellikle GTX850M GDDR5 olan versiyonu neredeyse GTX860M (Aynı zamanda 750Ti olarakta adlandırabiliriz) gibi çalışıyor. Bundan dolayı Giriş Seviyesi. Gelelim 2.nedene; Laptop'un Ekranı 720p ve kalitesiz. Maalesef böyle. Ekranın dezavantjı bu fakat 720P'de daha iyi performans verdiği için laptopu tercih edilebilir kılıyor. 3.Neden; Laptop'un herhangi bir anakart arızası durumunda garanti kapsamına girmez ise at çöpe. Çünkü; İşlemci, Ekran kartı, Bellek Anakart'a lehimli geliyor. Dolayısıyla MXM slotuda yok. Upgrade edilebilir yapıda değil. İşlemcisi i5 fakat aslında öyle değil. Klasik masaüstü i3 işlemcisi gibi 2 Core 4 Thread'a sahip. Her ne kadar Performansı iyi olsada bu saydığım nedenler beni laptoptan soğuttu. Casper'la karşılaştırma nedenim kasıtlı bir olay değil. Yiğenim Casper'in CSD model GT840M'e sahip bir modelini kullanıyor. Kasaları yanyana koyduk. Herşey birebir aynı. Ekranları, Klavyeleri, Kasaları. Parça bazlı düşünürsek fiyatı uygun değil gayet normal. Fakat performans açısından insanları cezbediyor. Fakat benim için herşey performans değildir. İllaki almak isteyen olursada şu aşamadan sonra 'X550JX-XX099D' modelini öneririm. Aynı performansı alırlar fakat GPU Maxwell mimarisine sahip olduğu için hem daha güncel olur hemde daha az ısınır. Hatırladığım kadarıyla GTX850M Kepler mimarisine sahip. (HDD'den bahsetmedim bile :) )

Artık sizi dikkate almıyorum. GTX 850M HD çözünürlük için oyunları üst seviyede, FHD için orta seviyede bir performans sergileyebilecek bir karttır. Ekran kalitesi konusunda ekrana gözün ile bakmayı denersen fikrin değişebilir. Kullanıcı hatası olmadığı sürece cihaz garanti kapsamı altında ve bana "upgrade" edilebilir bir cihaz önermeni istiyorum. İşlemcisi İ5 4200H senin yiğeninin teneke Casper makinesinde U yazıyor olabilir mi acaba araştır bakalım neymiş bu U yada H. Senin o kasası aynı olan Casper aleti cayır cayır yanar iken kasalarının aynı olmadığını kavraman gerekirdi. X550JX, JK versiyonun güncellenmiş hali ve GTX850M Kepler değil Maxwell mimarisine sahip. 950M ile sadece güncel kalacaksınız performans gözle görülür şekilde artmayacak zaten 850M de ısınmıyor. HDD den bahsetmedim bile. :utanç:

Paylaştığın testlerin hepsi yanlış. :LOL:

Artık sizi dikkate almıyorum. GTX 850M HD çözünürlük için oyunları üst seviyede, FHD için orta seviyede bir performans sergileyebilecek bir karttır. Ekran kalitesi konusunda ekrana gözün ile bakmayı denersen fikrin değişebilir. Kullanıcı hatası olmadığı sürece cihaz garanti kapsamı altında ve bana "upgrade" edilebilir bir cihaz önermeni istiyorum. İşlemcisi İ5 4200H senin yiğeninin teneke Casper makinesinde U yazıyor olabilir mi acaba araştır bakalım neymiş bu U yada H. Senin o kasası aynı olan Casper aleti cayır cayır yanar iken kasalarının aynı olmadığını kavraman gerekirdi. X550JX, JK versiyonun güncellenmiş hali ve GTX850M Kepler değil Maxwell mimarisine sahip. 950M ile sadece güncel kalacaksınız performans gözle görülür şekilde artmayacak zaten 850M de ısınmıyor. HDD den bahsetmedim bile. :utanç:

Paylaştığın testlerin hepsi yanlış. :LOL:

Madem dikkate almıyorsun neden cevap yazma lütfunda bulunuyorsun ? Ayrıca GTX850M'in 2 modeli bulunmakta. DDR3 ve GDDR5. X550JK DDR3 modelini kullanıyor. Onu karıştırmışım. Mimari olayı GTX860M serisinde değişiyor. ( Kepler ve Maxwell olarak 2 modeli mevcut ).

Ben de Max. 2.000 TL bütçeyi düşünürsek oyun bilgisayarı almak üzereyim. Bu notebook'un 2. el 1600 TL'ye alıcam eğer iddialıysanız markayı verin 2. el daha iyi alıyım. Cevabınızı bekliyorum...

Madem dikkate almıyorsun neden cevap yazma lütfunda bulunuyorsun ? Ayrıca GTX850M'in 2 modeli bulunmakta. DDR3 ve GDDR5. X550JK DDR3 modelini kullanıyor. Onu karıştırmışım. Mimari olayı GTX860M serisinde değişiyor. ( Kepler ve Maxwell olarak 2 modeli mevcut ).
Öncelikle hepinize tekrardan merhaba. Direk konuya geçeceğim. İlk önce bu bilgisayarın kasası o kadar ahım şahım bir şey değil. Bunu kabul ediyorum fakat Casper'la karşılaştırılacak kadar kötü de değil. İkinci olarak bilgisayar aynı fiyattaki rakiplerine göre çok çok iyi bir bilgisayar. Sizin Monster bilgisayarınız X550JK-XO012D ile aynı fiyat aralığında değil. Bu yüzden sizin bilgisayarınız tabiki bu modelden üstün olacak. Üçüncü olarak ekranı hiçte kötü değil JesseP abiye bu konuda katılıyorum. Son olarak bu bilgisayar Casper gibi ''DANDİK'' bir markayla karşılaştırılamaz. Karşında koskoca dünya markası var. Hatam varsa affola.

Yeni konular

Geri
Yukarı