Asus x550jx Windows 8.1 Kurma Sorunu

anarmed

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Asus x550jx xx171d freedos notebook'a sahibim. Windows 8.1 kurmaya çalıştım kuramadım. Forumlarda ve yorumlarda okuduklarıma göre sadece Windows 10 uylumluymuş. Bazıları bu sorunu bios güncelleyerek çözmüş. Şu an kendi sitesinde en güncel sürüm 204 ve bendeki sürüm 209. Bios'u yükseltmeli miyim? Daha doğrusu düşürmeli miyim?

X550JX - Support

Ürünü aldığım site:
Asus X550jx-xx171d I7-4720hq 2.6 Ghz 4gb 1tb 4gb Gtx950m 128bit 053 - n11.com

Windows 10 kursanız hiç dert kalmayacak aslında. Yani ben 6-7 aydan fazladır kullanıyorum aynı laptop var bende de benimki windows 10 yüklü. Neredeyse hiç bir sorunla da karşılaşmadım. Daha yeni bir işletim sistemi. Ama yaza Redstone muydu neydi toplu bir güncelletirme geliyor w10'a. Zaten şu an da gayet iyi durumda Windows. Zaten oyun, sunu, ödev, internet, dizi vs. derken işletim sistemini unutuyorsunuz. Bios düşürmeyle felan uğraşmayın bence. Forumda okumuştum Monster laptopa da windows 10 yükleyip oyun oynamaya çalışanlar olmuştu (Windows 8.1 öneriliyordu laptop'a) tabi sürücü bulma bir dert, performans sorunları bir dert. Yani bu bilgisayar da W10 uyumlu çıkmış bence uğraşmayın windows 10 yükleyin geçin. Özel bir durumunuz varsa bilemem tabi.

benim bilgisayar da xx171d ve bios sürümün 209. asus'un sitesinde en yeni sürüm 204. ram yükseltmesi yaptım rami görmüyor bilgisayar, biosu güncellenem lazım. sen 209 ya da daha güncel bios sürümünü buldun mu dostum? bulduysan bana da bir yol göster bakmadığım yer kalmadı çünkü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı