Asus X550JX-XX099D Windows 7 Kurulum Sorunu

Utku Özcan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop free-dos geldiği için aldığım gibi win 7 kurmaya çalıştım. USB'den boot ediyorum, dil-saat-klavye ayarlarını geçtikten sonra şimdi yükle diyorum ve şöyle bir uyarı geliyor:

"Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz, CD, DVD veya USB flash sürücünüz varsa, şimdi takın.

Not: Windows yükleme medyası CD/DVD sürücüsünün içindeyse, bu adımda güvenle çıkarabilirsiniz."

Bu uyarıya tamam dedikten sonra şöyle bir yazı geliyor:

"Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın"

(Daha önce aynı flaşla bi çok kez windows kurulumu yaptım.)

20151130132750.jpg
20151130132743.jpg

Arkadaşlar laptop free-dos geldiği için aldığım gibi win 7 kurmaya çalıştım. USB'den boot ediyorum, dil-saat-klavye ayarlarını geçtikten sonra şimdi yükle diyorum ve şöyle bir uyarı geliyor:

"Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz, CD, DVD veya USB flash sürücünüz varsa, şimdi takın.

Not: Windows yükleme medyası CD/DVD sürücüsünün içindeyse, bu adımda güvenle çıkarabilirsiniz."

"Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın"

Eki Görüntüle 121191 Eki Görüntüle 121190
Bence windows 10 kurmalısınız. Ben de aynı ürünü 1 ay kadar önce aldım. Windows 10 kurdum ve bir kaç küçük hata haricinde sorunsuz kullanıyorum.

Eki Görüntüle 121191 Eki Görüntüle 121190
Acaba çözümünü buldunmu bu sorunun? Bende de varda aynısı.

Boot ile ilğili sanırım HDD okumuyor. Pek bilmiyorum fakat USB ile kurulum yapmayı deneyin. Ayrıca W10 kullanın en güncel işletim sistemidir.

Boot ile ilğili sanırım HDD okumuyor. Pek bilmiyorum fakat USB ile kurulum yapmayı deneyin. Ayrıca W10 kullanın en güncel işletim sistemidir.
USB ile kurulum yapmaya çalıştığımda da aynı hatayı alıyorum. Nasıl düzeltebilirim bu durumu biliyormusunuz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı