Asus X550JX-XX099D Temizlik Sonrası Açılmıyor

yakupcayan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarımı uzun süredir temizlemiyordum. Bu aralar biraz daha fazla ısınmaya başladı ve oyunlarda FPS düşüklükleri yaşamaya başladım. Normalde aynı bilgisayara sahip kullanıcılar CS:GO'da en yüksek ayarlarda 150 FPS alırken ben en düşük ayarlarda 60 FPS alıyordum. Ayrıca gariptir ki ayarları en yükseğe çekince de 60 FPS alıyordum. Ben de bilgisayarımı açıp hem temizleyip hem de macun değiştirmek istedim. Daha önce işlemleri uygulayıp sorun yaşamamıştım ama bu sefer ne yaptıysam bilgisayarım açılmıyor. Herşeyi doğru yaptığımdan eminim, hatta bir kaç kez tekrarladım bilgisayar açılmayınca. Macunu da tekrar kontrol ettim acaba az veya fazla mı sürdüm diye. Ayrıca herhangi bir çipe, parçaya zarar vermemek içinde özellikle dikkat ettiğimi belirtmeliyim. Ek olarak bataryayı bilgisayara taktığımda şarj oluyor. Bilgisayarı şarja taktığımda çok derinden mekanik, böyle dıııt gibi bir ses duyuyorum.

İşte sorun böyle ortaya çıktı, şuan hala bilgisayarım açılmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler yuvasına iyice oturdu mu ? Açma tuşuna bastığında hiç mi hareketlenme olmuyor ?

RAM'ler yuvasına iyice oturdu mu ? Açma tuşuna bastığında hiç mi hareketlenme olmuyor ?

Evet, zaten 4 gb kendinin çıkarılamayan RAM'i var. Üstüne 8 gb de ben taktım, RAM'lerde bir sorun yok gibi gözüküyor. Bilgisayarda herhangi bir hareketlenme olmuyor ne yazık ki.

Anakarta gücü aktaran PIN'de bir sıkıntı olmuş olabilir. Uçlarını da iyice incele bazen sıkıntı çıkabiliyor söküp takma esnasında dışarıdan gözükmese de. Temizlerken kimyasal madde kullandınız mı bir de ? Temizleme işlemlerinde benzeri sıkıntıları biz de çok yaşadık yaşanabilecek aklıma gelen sıkıntılar bunlar. Hemen her şeyden sorun kaynaklanabildiği için kesin bir yorum yapmak zor oluyor ne yazık ki.

Anakarta gücü aktaran PIN'de bir sıkıntı olmuş olabilir. Uçlarını da iyice incele bazen sıkıntı çıkabiliyor söküp takma esnasında dışarıdan gözükmese de. Temizlerken kimyasal madde kullandınız mı bir de ? Temizleme işlemlerinde benzeri sıkıntıları biz de çok yaşadık yaşanabilecek aklıma gelen sıkıntılar bunlar. Hemen her şeyden sorun kaynaklanabildiği için kesin bir yorum yapmak zor oluyor ne yazık ki.

Haklısınız. Elimden geldiğince bakıyorum ama ters birşey de göremedim. Temizlemede sadece macunu silerken ıslak mendil kullandım, sonra peçeteyle kuruladım zaten hemen.

Haklısınız. Elimden geldiğince bakıyorum ama ters birşey de göremedim. Temizlemede sadece macunu silerken ıslak mendil kullandım, sonra peçeteyle kuruladım zaten hemen.
Merhaba hocam laptopun marka modeli aynı, bende aynı senin gibi termal macunu değiştirdim , bilgisayar açılmıyor ve bilgisayardan dit dit dit dit diye durmayan içten bir ses geliyor , bu konu hakkında çözüm bulabildin mi ? yardımcı olursan ve detaylı bilgi verirsen çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı