Başarılı Kurulum Asus X550l High Sierra 10.13 Temiz Kurulum

Sistem:
  • Intel Core İ5 4200U
  • Nvidia GT 840M + Intel HD 4400
  • 8 GB RAM
  • ALC 233
  • High Sierra Kurulumu için gerekli imaj indirildi macOS High Sierra 10.13 İmajı
  • Sierra kurulumu sistemde DSDT ile harici GPU devre dışı bırakıldı.
  • Yamalı SSDT ve DSDT dosyaları High Sierra için oluşturulmuş USB içerinde, EFI/ Clover /Acpı /Patched içerine atıldı.
  • Config dosyasından SSDT ve DSDT yamalarının etkin olması gerekli yama yapıldı.
Sonrasında http://files.downloadnow.com/s/soft...7df9debab167215&fileName=pm14free_x64_eng.exe aracı ile Sierra kurulu olan HDD'nin 100 GB'lık bölümünü biçimlendirildi.
Sonrasındaki diğer kurulum adımları Sierra sürümündeki adımlar ile aynı.
Ekran kartını tanıtmak için girilmesi gereken değer : Config /Devices/FakeID/IntelGFX=0x04128086
2.jpg

O sistem elimde değil malesef. Ayrıca özel bilgi içermediğini biliyorum. Kurulum için yeni konu açıp, beni etikleyebilirsin.
Hocam sistemi güncelleyip, donanımı çalıştırmak için sonuçta sistem elinize geçmiştir. Keşke sistem elinizdeyken alsaymışsınız dosyaları. Ben de orjinal el değmemiş DSDT dosyaları var ama patch işlemlerinde başarılı olamadım bir türlü. Sizin paylaşma imkanınız ne zaman olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
High Sierra hep bu şekilde mi yüklenecek yani ondan bahsediyorum. Sierra'yı herhangi bir yer bölmeden alan kısıtlaması olmadan kullanabiliyoruz ya, High Sierra hep bu şekilde sadece bölünmüş yere kurulmaya mahkum mu kalacak yani? :sinsi:
Merhaba.Kullandığınız HP kırmızı laptop elinizde mi? Eğer öyle ise bana AIDA64 programında monitör bilgilerini çekebilir misiniz? O ekranı çok beğeniyorum fakat marka modeli versiyonu lazım. Hiçbir yerde yok :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı