Asus X550VC Notebook Farklı adaptör ile şarj sorunu

enes3542

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Asus X550vc modelli Notebook kullanıyorum. Laptopumun şarj aletinin kablosu koptuğu için ufak bi tamir yaptım ama fayda etmedi kablo yine hasar gördü. Bende o anlık sinirle farklı bir adaptör taktım ve laptop kapandı birdaha açılmadı.

Anakart yanma durumu olur mu ? Şarj aletini tamir ettim tekrardan takıp anakarta elektrik veriyorum anakartta şarj soketinin giriş kısmına elektrik geliyor. Oraya kadar elimdeki 12 voltluk şerit led ile test ettim test edecek başka aletim olmadığı için.

Sonuç olarak anakarta gelen bi elektrik var ancak hiçbir türlü açılmıyor şarj da olmuyor ama elektrik şarj soketinden anakarta geliyor. Neler yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Sorunun nede olduğunu bulmam lazım sizce hangi parça bozulmuştur ?

Garantisi bittiği için ücret olacak ki korktuğum şeyde anakartın yanması. Fiyatları uçuk rakamlarda. Anakartın yanıp yanmadığını anlamak için ne yapabilirim ?

Hocam şuan garantisi bitti ürünün. İzmir çankayada normal bilgisayar teknik servisleri var onlara götürsem olur mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı