ASUS X550VC Yedek Ekran Önerisi

Lenoraa

Kilopat
Daha fazla  
Asus X550VC modelli dizüstü bilgisayarımın ekranı beyaz florasanları belli edilir şekilde siyah ekranda duruyor. Arada bilgisayarı açınca kendi kendine düzeliyor. Ekranıyla oynayınca bazen geri geliyordu fakat artık geri felan gelmiyor. Bu model için uygun fiyatlı düzgün bir ekran önerir misiniz lütfen? Piyasayı bilmiyorum. Aynı boyutlarda başka ekran alsam bu modele uyar mı onu da bilmiyorum. Sadece kendi adının çatısının altında satılan ekranları mı öneriyorsunuz? Link olarak atıp açıklamasını yaparsanız çok müteşekkir olurum.

Asus X550VC modelli dizüstü bilgisayarımın ekranı beyaz florasanları belli edilir şekilde siyah ekranda duruyor. Arada bilgisayarı açınca kendi kendine düzeliyor. Ekranıyla oynayınca bazen geri geliyordu fakat artık geri felan gelmiyor. Bu model için uygun fiyatlı düzgün bir ekran önerir misiniz lütfen? Piyasayı bilmiyorum. Aynı boyutlarda başka ekran alsam bu modele uyar mı onu da bilmiyorum. Sadece kendi adının çatısının altında satılan ekranları mı öneriyorsunuz? Link olarak atıp açıklamasını yaparsanız çok müteşekkir olurum.

Asus X550VC modelli dizüstü bilgisayarımın ekranı beyaz florasanları belli edilir şekilde siyah ekranda duruyor. Arada bilgisayarı açınca kendi kendine düzeliyor. Ekranıyla oynayınca bazen geri geliyordu fakat artık geri felan gelmiyor. Bu model için uygun fiyatlı düzgün bir ekran önerir misiniz lütfen?
Google'a X550VC Panel yazarak ürünleri görebilirsiniz. Aliexpress'te ucuz olur diye baktım ama 300 lira civarında geziyor.
Asus X550vc Ekran - Ekran & Panel - n11.com Bulabildiğim en ucuz bu. Bu ay başında bende almaya çalışacağım panel. Benim panelde kararmaya başladı. Yakında gidici.
Piyasayı bilmiyorum. Aynı boyutlarda başka ekran alsam bu modele uyar mı onu da bilmiyorum. Sadece kendi adının çatısının altında satılan ekranları mı öneriyorsunuz? Link olarak atıp açıklamasını yaparsanız çok müteşekkir olurum.
Birçok X550 modeli var. 1080P paneli de var 768P olanı da. LED olan da var LCD olan da. Hepsi farklı. Gaming modeli de var X550'nin. Senin en doğru yapacağın şey daha önce de söylediğim gibi panelin kodunu alacağın panelin koduyla karşılaştırmak. Yada alacağın yere bu panelin kodunu vereceksin. Onlar sana 0 panel verecek. E tabii biraz tuzlu. 250 liraya panel alsanız adam da 50 lira işçilik isteyecek 300 lira olacak. En iyisi sen kendin panel değişimi yapman. Kablonun ucunda olan pin sayıları da önemli.

Yani kafana göre başka laptoba ait paneli alıp takamazsın.

Düzenleme: Biraz araştırdım. Farklı markalara ait farklı panelleri takabilirsin kağıt üzerinde. Ama pin sayılarının uyması lazım. Ayrıca panelin vida delikleri farklı yerlerde. O yüzden takamazsın dedim. Yapıştırıcı falan hallederim dersen o başka. Ama sen yine de doğru yoldan git. Doğru paneli al tak kullan. Macera arama.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı