Asus X550VX vs Dell İnspiron 7559?

Mertcan Mete

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ASUS X550VX CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB RAM-1TB HDD-GTX950M 4GB-15.6"W10 NOTEBOOK
Dell Inspiron 7559-UTB70W81C Gaming Notebook

Öncelikle herkese iyi sosyaller. Konuyu doğru yere açtığımı tam olarak bilmiyorum ama şimdiden kusura bakmayın. Başlıkta da belirttiğim gibi bu iki laptop arasındayım. Seneye kısmet olursa mühendislik okuyacağım ve yeni bir bilgisayar almak istiyorum. İlk önce masaüstüne daha yatkındım ancak taşıma kolaylığı açısından dizüstüne yakınlaştım. Kullanım alanı oyun, iş, genel çaplı sağlam ve uzun ömürlü olmasını istiyorum. Biraz kriterlerim fazla olabilir ama sizlerden önce bu iki bilgisayar hakkında birkaç yorum da ben yapmak istiyorum. Asus ve Dell benim için bi tık daha yakınlar bana. Asus gtx950 kullanmışken Dell gtx960 ile bir adım önde. Ancak bellek olarak 2133 mhz kullanıyor asus ayrıca bildiğim kadarıyla DDR4. Elimde hyperx 3k ssd bulunuyor ve onunla kullanmak istiyorum ve sanırım iki bilgisayarda da tam performans alabiliyorum sata 6gigabit ile. Başka bir yönüyle Dell malzeme kalitesi açısında bende bir adım daha önde, metal kasaya sahip ve menteşelerinin çok daha sağlam olduğunu kanısındayım. Ekran olarak da çözünürlüğü daha yüksek. Fakat size sorum bu artıların yanında aradaki fiyat farkını verip Dell'i tercih etmek daha mantıklı mıdır? Sizlerden bu yorumu bekliyorum. Performans ve diğer yorumlarınız da olursa sevinirim. Bir de siteler sadece ürünü barındırdığı için sizlere göstermek istedim, bu mağazalardan ürün temin etmeyebilirim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bence Dell al istersen 8GB Ram ekleyip 16 yapa bilirsin hemde elinde SSD var o laptop uçar mübarek :saçma::matrix::neo:
Not : Dell-in kalitesi bence Asusdan daha iyi hemde ekran kartı GTX 960M:ajan:

Dell ekran kartı daha iyi ama Asus biraz daha hoşuma gitti kullanılan HDD ise 7200 rpm. Yine de seçim senin her ikisi de harika makineler.
Not: Eğer Dell alacaksan İstanbul Bilişim biraz sıkıntılı galiba. Siparişler çok geç geliyor.

Bence Dell al istersen 8GB Ram ekleyip 16 yapa bilirsin hemde elinde SSD var o laptop uçar mübarek :saçma::matrix::neo:
Not : Dell-in kalitesi bence Asusdan daha iyi hemde ekran kartı GTX 960M:ajan:
Yorumun için teşekkür ederim dostum ayrıca samimiyetin için de :) Benim için 8gb bellek de yeterli takviye yapılabilir dediğin gibi ancak Asus ddr4 2133 mhz kullanmış kafamı karışmadı değil performans konusunda ne gibi artısı olur çıkaramadımda açıkçası.

Dell ekran kartı daha iyi ama Asus biraz daha hoşuma gitti kullanılan HDD ise 7200 rpm. Yine de seçim senin her ikisi de harika makineler.
Not: Eğer Dell alacaksan İstanbul Bilişim biraz sıkıntılı galiba. Siparişler çok geç geliyor.
HDD yi kullanmayı düşünmüyorum ssd takviyesi yapıcam. Ve evet bildiğim kadarıyla Asus yeni çıkardı bu makineyi jx modeline rakip diye biliyorum tasarım hoş özellikle siyah. Ancak dell metal kasa kullanması çözünürlüğü ve tabiki ekran kartı artısı işi değiştirmiyor değil. Tek takıldığım Asus daki ddr4 2133 mhz bellek. İstanbul bilişimden sipariş vermeyebilirim belki de direk istanbul mağazasından alabilirim kargolara güvenmiyorum, tabi başka sitelerde yardımcı olursa iş değişebilir.

DDR3 ile DDR4 arasında öyle aman aman fark yok zaten son kullanıcı olarak bizim farkedeceğimiz şeyler de değil. Dell 7559, 3 haftadır kullanıyorum. Kasa plastik fakat emsallerine göre daha kaliteli. Bahsi geçen Asus ekranı ise FHD bile değil bu fiyatları verdikten sonra en az FHD ekranlı makinelere bakın derim. Diğer bir detay Asus wifi'si Dell'e göre daha yavaş bir internet sunacaktır internetiniz hızlı olsa bile. :) 3 hafta öncesi yani Dell 7559 almamış olsam şu şartlarda yine tercihimi kullandığım makineden yana yapardım. Olmadı MSİ makinelere yönelirdim.

DDR3 ile DDR4 arasında öyle aman aman fark yok zaten son kullanıcı olarak bizim farkedeceğimiz şeyler de değil. Dell 7559, 3 haftadır kullanıyorum. Kasa plastik fakat emsallerine göre daha kaliteli. Bahsi geçen Asus ekranı ise FHD bile değil bu fiyatları verdikten sonra en az FHD ekranlı makinelere bakın derim. Diğer bir detay Asus wifi'si Dell'e göre daha yavaş bir internet sunacaktır internetiniz hızlı olsa bile. :) 3 hafta öncesi yani Dell 7559 almamış olsam şu şartlarda yine tercihimi kullandığım makineden yana yapardım. Olmadı MSİ makinelere yönelirdim.
Bildiğim kadarıyla Dell çoğu ürettiğin bilgisayar kasa malzemesini metal kullanıyor karşılaştırdığım sırada da metal olduğunu görüyorum plastik kasa olduğundan emin değilim bildiğim kadarıyla bu bilgisayar da metal yani eğer kaplamasından bahsediyor isen her halükarda plastik kaplaması vardır. Beni yanlış anlama sakın ama bildiğim kadarıyla metal alaşımlı bir kasa, bi sorum ise nereden temin ettmiştiniz?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 336
Dell her zaman öndedir. İstanbul'da oturuyorsan garantisi iyidir. Benim en büyük artım budur. O yüzden ben tekrar Dell seçtim. Oyun için bile seçilir o. Alınca pişman olmayacaksın kendine has programları da mevcut.

Dell her zaman öndedir. İstanbul'da oturuyorsan garantisi iyidir. Benim en büyük artım budur. O yüzden ben tekrar Dell seçtim. Oyun için bile seçilir o. Alınca pişman olmayacaksın kendine has programları da mevcut.
Bursa da oturuyorum istanbul bilişim den teslim almayı düşünüyorum, Dell kafama tamamen yatmış durumda.

Dell İnspiron 7559 almayın Dell Gaming Pandora 7559 alın 16 gb ramle geliyor.

Dell Gaming 7559 B70F161C Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD +1TB GTX960M 4GB 15.6" FHD IPS FreeDOS | sanalmarketim

Ayrıca bu linkten alınca 128gb ssd takıp gönderiyorlar.
Pandora uydurma isim. :) ikiside Dell 7559 sadece Freedos olanlarda 16 GB RAM ile Windows 10 ile gelenlerde 8GB RAM bağlantıdaki fiyat iyiymiş. Aldıktan sonra Windows dışında hiçbir masrafın olmaz. Kasası plastik 3 haftadır kullanıyorum. Hp, Asus, Acer plastik kasaları gibi değil kadifemsi bir yüzeyi olduğu için parmak izi falan bırakmıyor ya da parlak kasalar kadar belli etmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı