Asus X550VXK laptop ekran kartı değişir mi?

goktugcalik

Decapat
Asus X550VXK model bir laptopum var. Bildiğim kadarı ile bazı laptoplarda ekran kartı değişimi olmakta, bu modelde bir ekran kartı değişimi olup olmadığını nereden anlayabilirim?

Asus X550VXK model bir laptopum var. Bildiğim kadarı ile bazı laptoplarda ekran kartı değişimi olmakta, bu modelde bir ekran kartı değişimi olup olmadığını nereden anlayabilirim?

Hocam inceler misiniz.
Asus X550VX Ekran Kartı Değişimi - Technopat Sosyal
ASUS X550VX Laptop Ekran Kartı Değişir mi? - Technopat Sosyal

Ekran kartın anakarta gömülü olduğu için değişimi yapılamıyormuş. Yine de çözümü varsa arkadaşlar yönlendirirler.

Son düzenleme:
Bir vidyoda görmüştüm laptoplara bir aparatla normal kasa için üretilen ekran kartları takıyorlar nasıl yapıldığını bilmiyorum internette araştırırsanız belki bulabilirsiniz. Tabi ekran kartı laptopun dışında kalıyor.

Harici GPU ile masaüstü ekran kartlarını kullanibilirsiniz. Ama baya masraflı

Bir vidyoda görmüştüm laptoplara bir aparatla normal kasa için üretilen ekran kartları takıyorlar nasıl yapıldığını bilmiyorum internette araştırırsanız belki bulabilirsiniz. Tabi ekran kartı laptopun dışında kalıyor.
Wi-Fi soketine bir dönüştürücü aracılığıyla ekran kartı takılıyor. Bunu yapınca bilgisayarın kablosuz bağlantı özelliği kullanılamıyor. Ayrıca ekran kartı dışarıda çalışıyor sağlıklı değil. Bence uğraşmaya değmez. Hobi olarak belki.

Kutulusunu da yapmışlar:
GPU Kutusu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı