ASUS X550VXK oyunda "Video Dxgkrnl Fatal Error" sorunu

VAKOGA

Decapat
Bazen oyunlarda mavi ekran alıyorum Video Dxgkrnl Fatal Error şeklinde. İlk başlarda hiç olmazdı neden oluyor anlayamadım. Diğer konularda belirtildiği gibi minidump dosyasını paylaşılabilir şekilde ekledim. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler

Sistem bilgisi:
  • ASUS X550VXK
  • Intel i7-7700HQ 2,8 GHZ
  • 8073 MB Bellek
  • Nvidia GeForce GTX950M Ekran kartı 4095 MB VRAM
  • Windows 10 Pro (64 bit)
@claus Formda benzer birçok konuyu inceledim. Birçok konuya yardımcı olmuşsunuz. Sizde etiketleyebilirsiniz demişsiniz. Müsaitseniz bu mavi ekran hatasına da bakabilir misiniz ?

Son düzenleme:
Çözüm
Nvidia ve Intel GPU sürünü DDU il sil ve güncel sürücüleri sırası ile yükle.
ATK araçlarını kaldır veya güncelle.
Teşekkür ederim. DDU bir program onu öğrendim. Onunla sileceğim. Daha sonra internet'ten güncel sürücüleri yükleyeceğim değil mi ? İkinci olarak ATK araçları ne oluyor. Onu bilmiyorum ?
Dediklerinizi tek tek kontrol ettim. Asus'un sitesinden sürümleri ve tarihleriyle yüklü olan sürümler güncel gözüküyor. Nasıl oluyor anlamadım :(
Dediğiniz gibi tüm Atk araçlarını kaldırdım. Oyuna girdim, 10 15 dk sonra yeniden kapanıp mavi ekran verdi. Diğer dediğiniz Intel ekran kartı ile Nvidia ekran kartlarını DDU ile silmeyi öğrenip uyguladıktan sonra buraya son durumu yazacağım.
@claus İnanın bütün dediklerinizi harfiyen yaptım yok yok yok olmuyor :(
Tüm oyunlarda aynı şeyi yapıyor. Low'da bile açsam sanki programlanmış gibi hepsi biraz oynadıktan sonra kapanıyor :(
minidumplar 2 şeklinde tekrar oluşturdu bu sefer 3 tane :( @claus
  • Önemli bir ekleme daha yapacağım. Cpu sıcaklığı oyunu en yüksek grafik ayarlarında oynarken 77 derecede kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus'un sitesinden indirmeyeceksin. Intel ve Nvidia'nın sayfalarından indireceksiniz.
Peki birde öyle deneyim tekrar.
Asus'un sitesinden indirmeyeceksin. Intel ve Nvidia'nın sayfalarından indireceksiniz.
Dediklerinizi tekrar yaptım ama yok yok yok olmuyor. :( Yine aynı hatayı verip kapanıyor sorun başka yerde galiba dedikleriniz işe yaramadı. Acaba tekrar minidump dosyalarını yüklüyüm mü ? Bazen hemen kapanıyor bazen 1 saat sonra bazen de hiç kapanmıyor sorun ne acaba bilen biri yardımcı olursa iyi olur.
minidiump 3 Biri yardım etsin bilgisayardan soğudum ...:dikkatli:
@Recep Baltaş sizde müsaitseniz yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Peki birde öyle deneyim tekrar.
Dediklerinizi tekrar yaptım ama yok yok yok olmuyor. :( Yine aynı hatayı verip kapanıyor sorun başka yerde galiba dedikleriniz işe yaramadı. Acaba tekrar minidump dosyalarını yüklüyüm mü ? Bazen hemen kapanıyor bazen 1 saat sonra bazen de hiç kapanmıyor sorun ne acaba bilen biri yardımcı olursa iyi olur.
minidiump 3 Biri yardım etsin bilgisayardan soğudum ...:dikkatli:
@Recep Baltaş sizde müsaitseniz yardım edebilir misiniz?
Kardeşim benim de aynı bilgisayar benim de aynı sorun...
Ne yapacağımı şaşırdım kanser olcam artık. Bir de benimki sadece Rocket League oyununda oluyor yani oyunla mı alakalı Pc ile mi bilemedim @Recep Baltaş lütfen bir de bu konuya göz atar mısınız?
Gerçekten garantiye de gönderdim tüm stres testlerinden de geçiyor ne yapacağımı şaşırdım.
Bir de @Recep Baltaş ın bir makalesinde bunun ekran kartının oyunlar için üretilmiş olmamasından kaynaklanıyor olabileceğini okumuştum fakat GTA V'de bilgisayar gram sorun yok ve önce de yazdığım gibi sadece Rocket League oyununda ve stres testlerini başarıyla geçiyor. Acaba işletim sisteminden mi kaylaklanıyor diye de düşündürüyor insanı. Lütfen yardım edin !

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı