ASUS X550vxk açma yeri bozuldu

Tiamat

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 8GB
i7 12650H
16 3200mhz Ram
512+240 GB SDD
Elimde ASUS X550vxk var biraz dağınık durumda. PC daha önceden zaten açma yeri bozuktu fakat şase yaparak çalıştırıyordum, şu anda ise açma yeri yalama olduğu için açamıyorum PC'yi. Farklı bir şekilde açma şansım var mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    367,2 KB · Görüntüleme: 28
  • image.jpg
    image.jpg
    223,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlatma düğmesine bağlı yere tornavida ile dokundurusanınız çalışır büyük ihtimal.
knk belirttiğim gibi öyle çalıştırıyordum fakat fotoğraflardada var açtığım yer yalama olduğu için farklı bür yöntem arıyorum. Ayrıca teşekkür ederim en azından yardım ettin

Kanka belirttiğim gibi öyle çalıştırıyordum fakat fotoğraflardada var açtığım yer yalama olduğu için farklı bür yöntem arıyorum. Ayrıca teşekkür ederim en azından yardım ettin.

Maalesef, ASUS X550Vxk'nın açma yeri bozulduysa bilgisayarınızı normal şekilde açmanız mümkün olmayabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:
  1. Farklı açma seçeneklerini kullanın: Bazı dizüstü bilgisayarlar farklı açma seçenekleri sunar. Örneğin, klavyedeki belirli tuş kombinasyonlarına basarak veya BIOS ayarlarını değiştirerek cihazınızı açabilirsiniz.
  2. Harici bir USB cihaz ile başlatın: USB bellek gibi harici bir cihaza Windows 10 kurulum dosyalarını indirip bu belleği takarak boot edebilirsiniz.
  3. Tamir ettirmek: Eğer sorun donanım kaynaklı ise tamirciye götürerek çözmeye çalışabilirsiniz.
4.altarnatif programlar: Eğer hala çözüm bulamadıysanız alternatif programlardan yaralanabilrisiniz ama bunların kullanımının tehlikeli olduğunu unutmayın ve sadece uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini hatırlatalım.
Bu önerilerden herhangi birinin işe yaramaması durumunda, ASUS yetkili servisi ile iletişime geçerek yardım almak en iyi seçenektir.

Chatbot böyle diyor deneyebilisiniz.

Maalesef, ASUS X550Vxk'nın açma yeri bozulduysa bilgisayarınızı normal şekilde açmanız mümkün olmayabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:
  1. Farklı açma seçeneklerini kullanın: Bazı dizüstü bilgisayarlar farklı açma seçenekleri sunar. Örneğin, klavyedeki belirli tuş kombinasyonlarına basarak veya BIOS ayarlarını değiştirerek cihazınızı açabilirsiniz.
  2. Harici bir USB cihaz ile başlatın: USB bellek gibi harici bir cihaza Windows 10 kurulum dosyalarını indirip bu belleği takarak boot edebilirsiniz.
  3. Tamir ettirmek: Eğer sorun donanım kaynaklı ise tamirciye götürerek çözmeye çalışabilirsiniz.
4.altarnatif programlar: Eğer hala çözüm bulamadıysanız alternatif programlardan yaralanabilrisiniz ama bunların kullanımının tehlikeli olduğunu unutmayın ve sadece uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini hatırlatalım.
Bu önerilerden herhangi birinin işe yaramaması durumunda, ASUS yetkili servisi ile iletişime geçerek yardım almak en iyi seçenektir.

Chatbot böyle diyor deneyebilisiniz.

Çok sağ ol dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı