Asus X551CA-SX014D açılmama sorunu

Venus94

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece OS X kurdum bilgisayırıma en basit kextleride (fakesms vs.) kurduktan sonra kapattım. Bu sabah açtım ve ekrana hiç görüntü gelmiyor. Bios ekranı dahi. Birkaç sitede bataryayı çıkartın hava kanallarını kapatın PC kendi ısısı ile kapansın gibi şeyler okudum. Laptopun pili birleşik kasanın altında;
1- Kasayı açsam garanti dışı kalır mı?
2- Hava kanallarını kapatsam herhangi bir yanma vs. söz konusu olur mu?
3- Farklı bir çözüm bulabilirmiyiz?

Laptopum Asus X551CA-SX014D

Son düzenleyen: Moderatör:
X551C serisi modellerin arka kasa kapakları tek parça halindeler garanti etiketi nerededir. Belki zarar vermeden sökebilirim. Yada şu anki haliyle garanti kapsamına girermi HDD te kontrol ederlerse osx görmeleri sorun çıkartır mı?

Farklı işletim sisteminden sorun olacağını sanmıyorum ama emin olmak için Asus iletişim sayfasından temasa geçip merak ediyormuş gibi sorabilirsin. Vidaların kafasına bakınca anlayabilirler, garantili makinayı kurcalama bence.

Kolay gelsin.

işin garip yanı işlerimi halletmek için eski laptopumu çıkartdım 5 dm çalıştıkdan sonra onunda ekranı gitti ve asus un 2-3 vidasinda hafif yalama oldu anlarlar mı?

sorun hala devam etmekte hava kanallarını kapatıp denemelimiyim? Teknik servis bulunduğum ilçede yok kargo ile gördermem gerekicek o kadar beklemek istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı