ASUS X552L laptop ses cızırtıları ve FPS sorunu

Zakkfea

Centipat
ASUS X552L 6 GB RAM Windows 10 820M laptopum var. Güncel oyunları oynayamasam da çok da eski olmayan bazı oyunları (BioShock infinite) rahatlıkla kasmadan takılmadan oynuyordum. Bundan birkaç ay önce RAM sorunum oldu. Laptop tamire gitti. Başka RAM takıldığını söylediler. Bu tamirden sonra şu sorunu yaşıyorum. Oyunları açıyorum. Örnek olarak lego lotr. Oyun açılınca 90-100 FPS gibiyken rahat açılırken 1-2 dakika sonra seslerde cızırtı takılma oluyor ve FPS aniden 10-20'lere düşüyor. Sorun olunca başka oyunlarda denedim. Örneğin BioShock infinite eskiden sorunsuz rahat oynarken şimdi 2007 yapımı ilk BioShock'u açtığımda yine bu ses cızırtı takılmaları FPS düşmeleri yaşanmaya başladı. Sorun ne olabilir sizce? Ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim. (Günlük internet kullanımı yada başka programlarda hiçbir kasma yaşanmıyor.)

Son düzenleme:
Bende de olmuştu HDD bozulmuş yenisini taktık düzeldi ama bu sorunu bilmiyorum. Bu farklı bende ses bilgisayarın içinden geliyordu.

yok hocam bende içten gelen öyle bir parçanın bozukluğundan çıkan ses yok. oyunları açınca sesler takılıyor. fps düşüyor. oyun dışı günlük kullanımda hiçbir yavaşlık kasma takılma yok.

1 kişi bile bi çözüm olabilecek bişey yazmadı ilginç. Sorunum hala devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı