Çözüldü ASUS X553MA Space Tuşuna Basınca Kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kokoreç232

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, yakın zamanda ASUS X553MA laptopu mahallemde yıllardır iş yapan güvenilir bir bilgisayarcıya verdim klavye değişimi için. Bilgisayar geri geldiğinde ise klavye ilk önce biraz değişik geldi, sanki tuşlar biraz kısaydı. Bir not defteri oluşturduktan sonra tuşları denemeye başladım, space bastığım zaman ise bilgisayar tamamen kapandı ve bir daha açılmadı. Bilgisayarda ısınma sorunu yoktu. Hemen aynı klavyeyi yapan bilgisayarcıya götürdüm, ilk şarj aletime baktılar. Tamamen sağlıklı çıktı, sonrasında anakart ile pil arasındaki kabloyu kontrol etti, o da sağlamdı. Şüphem bir vidayı yanlışlıkla atlayıp space bastığım zaman arka plaka ile anakartın temas ettiği yönde. Her ne kadar alakasız göesem de bilgisayarcı laptopa BIOS yazacağını söyledi. En son 1 yıl önce girdim BIOS'a ve o da format içindi.
Bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Bu sorunun kaynağı sizce ne olabilir?
Not: Bilgisayarcı doğru koddaki klavyeyi taktı. Bizzat kontrol ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne yazık ki edemedi anakart ve işlemci yanmış yarın gidip gelen bilgisayara bakacağım eğer uygun ise değiştireceğim veya kötü bir bilgisayar ise parasını ödeyecek.
Açıkçası sistemimi buldum bile
R3 3200G.
A320M 3200MHz RAM destekli AM4 soket.
2x4 8 GB Crucial Basic RAM
350W psuya sahip bir boş kasa
Umarım yaza ekran kartı takacağım sisteme
Ama şimdilik APU devam edeceğim.

Geri
Yukarı