ASUS X555LB BIOS Güncellemesi

Genc Birey

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ASUS X555LB laptop bilgisayarıma BIOS güncellemesi yapacağım. İlk deneyimim. Güncel sürümü indirdim ve USB belleğimin içine attım. Bu işlemi yaptıktan sonra format gerekli mi veya PC sıfırlanacak mı? Yedekleme yapmam gerekiyor mu? Teşekkürler.

Güncelleyip devam edebilirsin. Eskiden yedekleme işlemi yapıyorlardı lakin şuan hata vermesi çok çok düşük bir olasılık. Güncelleyip bilgisayarı rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Format gerekmez. PC sıfırlanmaz.

Şöyle bir sorunla karşılaşıyorum; indirmiş olduğum BIOS dosyası " 605 dosyası " formatında. İnternet'te izlediğim videolarda ise " CAP dosyası " formatında. Bu sorun mu? Asıl mesele BIOS ekranında USB içindeki dosyayı bulmuyor. Görsellerle desteklemeye çalışıcam birazdan.
Olmamasının birkaç sebebi var bence. Birincisi USB kardeşimin ve akıllı tahta uygulaması yüklü, bir türlü silemedim. USB'yi taktığım anda o da aktif oluyor. Diğer bir seçenek 605 dosya uzantısı olabilir. BİOS ekranında dosyayı bulamıyorum. Fotoğraflardakiler FS0 ve FS1. Diğer ikisi C ve D dosyam zaten. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 62
  • 2.png
    2.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 55
  • 20200701_021917.jpg
    20200701_021917.jpg
    496,7 KB · Görüntüleme: 68
  • 20200701_021926.jpg
    20200701_021926.jpg
    462,6 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Şöyle bir sorunla karşılaşıyorum; indirmiş olduğum BIOS dosyası " 605 dosyası " formatında. İnternet'te izlediğim videolarda ise " CAP dosyası " formatında. Bu sorun mu? Asıl mesele BIOS ekranında USB içindeki dosyayı bulmuyor. Görsellerle desteklemeye çalışıcam birazdan.
Olmamasının birkaç sebebi var bence. Birincisi USB kardeşimin ve akıllı tahta uygulaması yüklü, bir türlü silemedim. USB'yi taktığım anda o da aktif oluyor. Diğer bir seçenek 605 dosya uzantısı olabilir. BİOS ekranında dosyayı bulamıyorum. Fotoğraflardakiler FS0 ve FS1. Diğer ikisi C ve D dosyam zaten. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Başka bir flaşla deneyin. Asus sitesine gidip kontrol ettim. Hangi sürümse uzantı olarak öyle veriyor. (605 dosyası, 603 dosyası vb.) Başka bir flaşla deneyin. Uzantıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı