ASUS X555LB Yükseltme

whybe

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
ASUS laptopu hızlandırmak istiyorum.
Adope Premiere ve Photoshop kullanmak istiyorum.
Bütçe 2000 TL.

2.png

3.png

4.png

7.png

ra1.png

Kesinlikle bir SSD alın ve sistemi SSD'ye kurun. Boşta RAM slotu varsa RAM yükseltmesi de yapabilirsin. Bir tane daha 8GB çok iyi olacaktır. Ancak tahminimce zaten için 4 + 4 8GB RAM takılı. Yine RAM bölmesini açıp boşta slot var mı kontrol edin.

Ek olarak maksimum RAM desteğini bulamadım ASUS müşteri hizmetini arayarak bu modelin maksimum RAM kapasitesini öğrenebilirsin.

Öerebileceğin SSD var mı

Bütçen var. Bu SSD'yi tercih edebilirsin. Uzun yıllar götürür seni. İleride sistemini değiştireceğin zaman da kullanırsın.

16 GB RAM ve SSD yükseltmesi yapabilirsiniz. Anakart üzerinde entegre 4 GB RAM olabiliyor. Cihazda tek slot var ise takılı olan 4 GB RAM çıkarılıp yerine 8 GB tek modül RAM takılmalı. Cooler master nano termal macun değişimi ve fan temizliğinide yapıp kullanabilirsiniz.

16 GB RAM ve SSD yükseltmesi yapabilirsiniz. Anakart üzerinde entegre 4 GB RAM olabiliyor. Cihazda tek slot var ise takılı olan 4 GB RAM çıkarılıp yerine 8 GB tek modül RAM takılmalı. Cooler master nano termal macun değişimi ve fan temizliğinide yapıp kullanabilirsiniz.
DDR3 RAM'lerde bu şekilde farklı kapasiteler sorun yaratmaz mı?

DDR3 RAM'lerde bu şekilde farklı kapasiteler sorun yaratmaz mı?
Hayır sorun çıkarmaz. Zaten aynı serinin fabrikasyon olarak 12 GB RAM olan modeli satıldı. 4 GB RAM anakarta entegre, boş olan tek RAM slotuna 8 GB RAM takılı hâlde.

aıdıa64
Merhabalar RAM öneriniz var mı
içinde 1 slot vardı 4gm RAM
Asus müşteri temsilcisiyle görüştüm
en yüksek ram'ı kullandığımı ssd yükseltmesi ise yapamayacığımı desteklemiyceğini şöyledi
doğruluk payı var mı bunun

Dosya Ekleri

• 63047635-49F8-47B4-BC7B-DB3CC32AF31D.jpeg
    63047635-49F8-47B4-BC7B-DB3CC32AF31D.jpeg
    117,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı