Asus X55U Notebook'a Hackintosh Kurulur mu ?

Emir can

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Technopat'ı bir süredir takip ediyorum ve yakın zamanda dizüstü bilgisayara yapılan Hackintosh kurulumunu izledim. Benim dizüstü bilgisayarımın özellikleri şöyle ;

---------
AMD 3-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.65 GHz
4 GB Ram
Ve de işletim sistemi olarak Windows 7 64 Bit.
--------

Bu bilgisayara Hackintosh kurulabilir mi ?

Kurma isteğimin sebebi tamamen macera ve birazda Windows görüntüsünden gına gelmesi.

Cevaplarınızı bekliyor ve şimdiden teşekkür ediyorum !

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint ve Ubunt'yu denedim fakat oynadığım sadece 1 oyun var ve onunla uyumlu değiller, yoksa Windows'un yüzüne bile bakmam.

360 GB diskimin 30 GB lik bölümünü windowsda bulunan ve yedeklemem gereken dosyalar için ayırsam geri kalanına kurulum yaptığımda yedeklerime zarar gelirmi ? Ayrıca kurulum eğer başarılı olursa yedeklerime düzgün şekilde erişebilecekmiyim ? Örneğin resimlerime ?

O oynadığınız oyun OS X ile de uyumsuz olabilir. Oyun için Windows şart. Zaten sisteminize OS X eziyetli olacak gibi görünüyor.
Oynayacağım oyunun (League Of Legends) resmi bir mac sürümü bulunmakta.

Zarar gelme olasılığı her zaman var, özellikle desteksiz bir işlemcin var. Sorun olmazsa yedeklerine ulaşırsın zaten.
Oyun için öncelikle sistemin açılması ve ekran kartınızın düzgün çalışması gerekmekte. APU olan işlemciler ile işiniz zor ve APU'ların entegre kartları çalışmıyor bildiğim kadarı ile. Gene siz deneyin. Sonuca göre Windows'a dönersiniz.

APU'nun grafik işlemcisi desteklenmiyor maalesef.

:(

Windows'a mahkum kaldım yine :'(

Umarım üreticiler artık kullanıcıların isteklerini geniş bir yelpazede değerlendirerek destek vermeyi amaçlar hale gelirler. Windows'un performansını arttıracağım diye temasız pencere görmek zorunda kalıyorum ...

Her geçen gün, donanım gereksinimleri artıyor malesef. Eğer paranız yetmiyorsa yetinmek zorundasınız, aynı benim gibi :D. Allah'tan anakart değişirken bilmeden OS X uyumlu almışım 2008 yılında :D.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı