ASUS X55UB Wi-Fi Driver nasıl yüklenir?

thesimits

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS X55UB laptopuma format atıp Windows 8.1 yükledim. ASUS'un sitesinde 8.1 için Wi-Fi driveri bulamayınca çeşitli sürücüler ve driver yükleyen yazılımlar kurdum, bilgisayarımı kapatıp açtığımda kablosuz ağa bağlanabiliyordum. Ancak bilgisayarıma tekrardan format atmam gerekti ve şimdi Wi-Fi driverini bulamıyorum. Otomatik yükleyen yazılımlara güvenmediğim için indirmek istemiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi aygıtının donanım kimliğini gönderirsen yardımcı olabiliriz.

Donanım kimliği nasıl gönderilir?
Aygıtın üzerine sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gelip seçeneklerden "Donanım Kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri kopyalayıp buraya gönder.

Merhaba, muhtemelen 8.1 desteklenmediği için bilinmeyen aygıtlar var. Wi-Fi ile ilgisi olduğunu düşündüğüm için "Ağ Denetleyicisinin" de donanım kimliğini aşağı bırakıyorum.
Ekran Alıntısı 1.PNGEkran Alıntısı 2.PNGEkran Alıntısı 3.PNG

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_200F1043&REV_10
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_200F1043
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

PCI\VEN_10EC&DEV_B723&SUBSYS_172311AD&REV_00
PCI\VEN_10EC&DEV_B723&SUBSYS_172311AD
PCI\VEN_10EC&DEV_B723&CC_028000
PCI\VEN_10EC&DEV_B723&CC_0280

Merhaba, muhtemelen 8.1 desteklenmediği için bilinmeyen aygıtlar var.
Evet, cihaz Windows 10 için üretilmiş. Windows 10'a geçmeni tavsiye ederim. Hem program hem de sürücü desteği açısından Windows 8.1 senin için sıkıntılı olacaktır.

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_200F1043&REV_10
Bunun sürücüsü zaten kurulu. Ethernet ile bağlantı sağlayabiliyor olman lazım.

PCI\VEN_10EC&DEV_B723&SUBSYS_172311AD&REV_00
Bu konuyu açarken sorduğun Wi-Fi aygıtı. Sürücüsünü aşağıdaki linkten indirebilirsin.
1- Linke girdikten sonra alttaki "32bit/64bit Windows7, Windows8.1, Windows10 WLAN PCI Express Driver (Install package)" seçeneğinin yanındaki indirme butonuna tıkla.

2- "I accept to the above." seçeneğini işaretleyip "Download this file" butonuna tıkla.

3- Captcha ekranı gelecek, orayı yaptıktan sonra "Go!" butonuna tıklayıp indirmeyi başlat.

4- İndirdiğin ZIP dosyasının içerisindeki klasörü masaüstüne at.

5- Masaüstüne attığın klasöre girip "Setup.exe" dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlat.

6- Kurulum yönergelerini izleyerek kurulumu gerçekleştir.

Diğer sürücüsü yüklenmeyen aygıtlar için farklı bir konu açabilirsin. Açtığın konuda da yine hepsinin tek tek donanım kimliklerini atmayı unutma.

Merhaba, yardımınız için teşekkür ederim. Verdiğiniz linkten dosyayı indirip, söylediğiniz şekilde kurdum ancak hala daha Wi-Fi bağlantım yok. Aygıt yöneticisinde bilinmeyen olarak gözüküyor halen daha. Sizce başka bir çözüm mümkün müdür? Geçen seferinde kablosuz bağlantı sağladığım için soruyorum.

Geri
Yukarı