ASUS X570-E Gaming ROG anakart 0D hatası

coffeemaster

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aktif olarak kullandığım sistemde 4 adet 4x8 Corsair Vengeance Pro 3600MHz RAM kullanmaktayım.

Sistem: Ryzen 7 5700X 4.7GHz - ASUS TUF 3070 Ti - Samsung 980 M.2 SSD - 850W Platinum PSU - Corsair H150 sıvı soğutucu - ASUS ROG STRIX X570'e Gaming anakart.

Bu sistemde çok düşük performans ile karşılaştım. Başta anakart A1 ve A2 slotlarına RAM takıldıgında sürekli 0D hatası verdi ve PC açılmadı ekran gelmedi fakat B1 B2 slotlarına takıldıgında veya 4 slot RAM takıldıgında sorunsuz açıldı. Her neyse sistem aktif BIOS güncelleme vs her şeyi yaptım denedşm sonuç A1 ve A2 de aynı hata ama 4 slotta bir sorun cıkmadı. Bende aktif kullanmaya başladım. Hiçbir sorun yok gözüküyordu bütün parçalar gözüküyor vs ama oyunlarda düşük FPS aldım. Valorant gibi bir oyun en düşük ayarlarda 200'e kadar düşüp takılmalar yaptı. Warzone da 80 FPS civarı aldım. Masaüstünde sistem takılmalar yapmaya başladı geç açılmaya başladı vs. M.2'lerde bir sorun yok servise yolladım. İşlemci ve ekran kartı sıfır 2 haftalık. Anakart ve RAM'ler abimin aktif kullandıgı PC'den aldım onun PC de hiçbir sorun yoktu. Ben bu sorunları yasamaya başladım. Format vs her şeyi denedim. Sorun nedendir sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı