ASUS X570-E ROG STRIX Gaming USB 3.0 portunun plastiği çıktı

Ozsoyahmet47

Kilopat
IMG_20200812_112919.jpg

IMG_20200811_185821-min.jpg

IMG_20200811_185902-min.jpg

Merhaba dün bilgisayarın montajını yaparken kasadan gelen USB 3.0 kablosunu anakarta normal bir şekilde takmıştım daha sonra hard diski takmayı unuttuğum için onu çıkarmak zorunda kaldım çıkarırken anakarttaki USB 3.0 portunun plastik olan bölümü kasadaki USB 3.0 kablosuna yapışık olarak çıktı bir de pinlerden biri de yamulmuş galiba ne yapacağım nasıl düzelir daha yeni almıştım.

Hocam uğrașmadan garantiye gönderin onlar uğrașsınlar.
Düzeltmek istiyorsanız bir kartvizit yardımıyla pinleri düzleyebilirsin.

Yapıştırıcı sürerek plastik parçayı tekrar yerine oturtabilirsiniz. En sağ alttaki pin yamulmuş gibi duruyor. Uçlu kaleminiz varsa yavaş ve dikkatli bir şekilde pinleri düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Kendinize güvenmiyorsanız bilgisayarcıya gösterin.

Siz bir garantide şansınızı deneyin, kendiniz düzeltmeye çalışıp herhangi bir yerine ufak bir zarar verirseniz kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakırlar. Kabloyu sökerken kabloyla birlikte kendiliğinden çıktı deyip garantiye verin, garanti kapsamına girmediğini iddia ederlerse tüketici hakem heyetine başvurun. Herhangi bir zorlama belirtisi anakart üzerinde olmadığı taktirde bu ayıplı mal olarak geçiyor olması lazım (ayıplı mallar ilk 6 ayda değişim, iade gibi seçimlik hak sunar tüketiciye), zaten tüketici hakem heyetinin kararları genellikle tüketici lehine olur.

Siz bir garantide şansınızı deneyin, kendiniz düzeltmeye çalışıp herhangi bir yerine ufak bir zarar verirseniz kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakırlar. Kabloyu sökerken kabloyla birlikte kendiliğinden çıktı deyip garantiye verin, garanti kapsamına girmediğini iddia ederlerse tüketici hakem heyetine başvurun. Herhangi bir zorlama belirtisi anakart üzerinde olmadığı taktirde bu ayıplı mal olarak geçiyor olması lazım (ayıplı mallar ilk 6 ayda değişim, iade gibi seçimlik hak sunar tüketiciye), zaten tüketici hakem heyetinin kararları genellikle tüketici lehine olur?

Tamam teşekkürler ben servise göndereyim en iyisi.
Servise gönderdim geri aldım sonra aynı sorun yine tekrar etti ne yapacağım?
Siz bir garantide şansınızı deneyin, kendiniz düzeltmeye çalışıp herhangi bir yerine ufak bir zarar verirseniz kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakırlar. Kabloyu sökerken kabloyla birlikte kendiliğinden çıktı deyip garantiye verin, garanti kapsamına girmediğini iddia ederlerse tüketici hakem heyetine başvurun. Herhangi bir zorlama belirtisi anakart üzerinde olmadığı taktirde bu ayıplı mal olarak geçiyor olması lazım (ayıplı mallar ilk 6 ayda değişim, iade gibi seçimlik hak sunar tüketiciye), zaten tüketici hakem heyetinin kararları genellikle tüketici lehine olur?

Merhaba servise gönderdim geri aldım sonra aynı sorun yine tekrar etti ne yapacağım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı