ASUS X570p RAM yükseltme sonrası mavi ekran hatası

MKeyvan

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 3600 Mhz CL18
SSD veya HDD modeli
WD_BLACK SN750 500GB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3080 Ti Vision
Anakart
Asus X570-P
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Merhaba arkadaşlar,

Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3600Hz CL18 RAM kullanaktaydım ve Amazon Germany'den aynı kodlara sahip (cMW16GX4M2Z3600C18) Dual kit daha aldım uygun fiyatlı diye fakat önceden BIOS'tan d.o.c.p 3600 Hz de çalıştırırken hiçbir problem yaşamıyordum fakat yeni RAM'leri ekledikten sonra Windows belirli bir süre sonra mavi ekran hatası verip tekrar başlıyor. BIOS yazılarını görmeden tekrar Windows tekrar açılmış oluyor. d.o.c.p kapattığımda hata almıyorum fakat RAM'lerim düşük Hz çalışmış oluyor. 2x8ken anakarta atlamalı takmıştım ilki boş ikinci slot dolu üç boş dört dolu şeklinde yeni RAM'leri bir ve üçe taktım bu problem için çözüm tavsiyesi bekliyorum teşekkürler.

ASUS X570p.
Gigabyte RTX 3080 Ti vision.
R5 3600 (bugün R7 5800X taktım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece yeni aldığın RAM'leri 2 ve 4. slota takarak bir test et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece yeni aldığın RAM'leri 2 ve 4. slota takarak bir test

Teşekkürler. Videoyu izledim biraz uzun sürüyormuş test yatarken test edeceğim artık.

BIOS'unuz güncel değilse kesinlikle güncellemenizi tavsiye ederim. RAM kaynaklı bir sorun yoksa sorununuzu çözebilir.

BIOS'unuz güncel değilse kesinlikle güncellemenizi tavsiye ederim. RAM kaynaklı bir sorun yoksa sorununuzu çözebilir.

Beş gün önce yeni sürüm gelmiş sayenizde bakmış oldum. Güncelleme ile bakacağım belki düzelmiştir şimdi.

Ne yaptıysam düzeltemedim Windows 11 i en az 4 kere temiz kurulum yaptım farklı farklı zamanlarda en son çare Windows 10 yükledim şimdi bir problem yok Windows 11 benim sisteme uygun değilmiş anlaşılan :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı