Asus X571GT alınır mı?

Bütçe
11000

integralci

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi ASUS X571GT satın almayı düşünüyorum. Mühendislik öğrencisiyim çizim ağırlıklı, oyun çalışacağım. Ayrıca popüler oyunları da sık oynarım. Çift fanı var bilgisayarın ama çok fan sesinin rahatsız ettiğini söyleyenler var. İkini olarak bir sitede işlemcinin cızırtı yaptığını okudum. Sizce bu bilgisayarı neden almalıyım? Neden almamalıyım? Son olarak sizce bu bilgisayar beni 5 yıl idare eder mi?

Sistem özellikleri:
İşlemci: İ5 9300H,
Ekran Kartı: GTX1650
Ram: 8GB(16'a kadar artırılabilir)
Ekran: IPS, 144Hz
Depolama: 512 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe nedir? Ağır çizimler ağırlıkta olacaksa o işlemci pek ideal değil söyleyeyim. 1650 ise güncel oyunları ayarları kısarak orta şekerli oynatır.

Bütçe nedir? Ağır çizimler ağırlıkta olacaksa o işlemci pek ideal değil söyleyeyim. 1650 ise güncel oyunları ayarları kısarak orta şekerli oynatır.
Bütçe 11k civarı, elektrik mühendisliği öğrencisiyim. SolidWorks, AutoCAD, Altium Designer kullanacağım yüksek ihtimalle. En çok merak ettiğim şey ise drop olayı. PC acaba drop yapar mı?

İsterseniz buna bakabilirsiniz.

İsterseniz buna bakabilirsiniz.
Hocam baktığım PC daha ucuz kalıyor sanki. Yine de teşekkür ederim.

Hocam baktığım PC daha ucuz kalıyor sanki. Yine de teşekkür ederim.
Eğer bütçe artırma şansınız yoksa bahsettiğiniz alanabilir.
Bahsettiğiniz laptop bu herhalde.

Bütçe 11k civarı, elektrik mühendisliği öğrencisiyim. SolidWorks, AutoCAD, Altium Designer kullanacağım yüksek ihtimalle. En çok merak ettiğim şey ise drop olayı. PC acaba drop yapar mı?
Arkadaşın attığı sistem daha dengeli, soğutma bakımından fazla bir bilgim yok ama. O tür uygulamalarda işlemci daha ön plandadır çünkü.

Arkadaşın attığı sistem daha dengeli, soğutma bakımından fazla bir bilgim yok ama. O tür uygulamalarda işlemci daha ön plandadır çünkü.
Daha dengeli derken ne kastettiniz acaba? İşlemci ise çok bir fark yok sanki, Ram ve ekran kartları aynı.
Bahsettiğim PC'nin soğutmasına bakar mısınız? Ben pek anlamıyorum.

Daha dengeli derken ne kastettiniz acaba? İşlemci ise çok bir fark yok sanki, Ram ve ekran kartları aynı.

Bahsettiğim PC'nin soğutmasına bakar mısınız? Ben pek anlamıyorum.
Biraz geç olacak ama öncelikle daha dengeliden kastım Ryze 5 5600H, 9300H'a göre hem oyunda hem çizimde hem render işlerinde çok daha iyi bu zaten başlı başına bir artı. O cihazın soğutması da çok iyi değil ama kötü de değil orta seviye cihaz performansı işte. Sadece ekranı 60 Hz o kadar. Bütçe arttırma seçeneğin varsa başka önerilerde yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı