ASUS X59SL laptop ekran gelmiyor

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Az önce Roblox oynuyordum, annem yemek hazır diye seslendi, oyundan çıkıp laptopun kapağını kapattım. Kendini uyku moduna aldı. Yemek bitince laptop kapağını açtım, güç tuşuna bastım, uyku modundan çıktı ama ekran gelmedi, tuşlara vs. bastım, ekran yok. Ben de fişten çektim, geri taktım, açtım bilgisayarı, bilgisayar açılıyor ancak ASUS yazısı ve açılırken çıkan ses gelmiyor. Ne yapmalıyım?

İlk önce batarya sök tak dene eğer görüntü alamassan laptobunu fan çıkışlarını hava almayacak şekilde bir poşete geçir ısındığından emin ol en az 40 dakika o şekilde bilgisayar çalışsın.Sonra kapat anından tekrar açmayı dene.

İlk önce batarya sök tak dene eğer görüntü alamassan laptobunu fan çıkışlarını hava almayacak şekilde bir poşete geçir ısındığından emin ol en az 40 dakika o şekilde bilgisayar çalışsın.Sonra kapat anından tekrar açmayı dene.

"laptobunu fan çıkışlarını hava almayacak şekilde bir poşete geçir ısındığından emin ol en az 40 dakika o şekilde bilgisayar çalışsın."

Bu nedir? bilginiz yoksa boyle kafaniza gore seyler uretmeyin.

"laptobunu fan çıkışlarını hava almayacak şekilde bir poşete geçir ısındığından emin ol en az 40 dakika o şekilde bilgisayar çalışsın."

Bu nedir? bilginiz yoksa boyle kafaniza gore seyler uretmeyin.
Dostum eski cihazlarda lehim çatlağı olabiliyor bu işlem ısınarak o lehimlerin birbirine temas etmesini sağlar.Kesin çözüm değildir şans işi bazen 1ay bazen 2 sene gidebilir.Kalıcı çözüm isteyen varsa servisimde chipset reball işlemi yapmam gerekiyor buda masraf demek.

Geri
Yukarı