Asus X99 ile I7 6900K Debug 00 Hatası

Hüseyin123

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi ben yaklaşık 2 ay önce biraz pahalı bir bilgisayar toplaımştım. Deluxe II ve 6900k parçaları vardı. Fakat aldığımdan beri anakartta bir sorun vardı ve sonunda bilgisayar kapandı birden ve bi daha açamadım.

Anakartı gönderdim ve bana anakart bozuk değişim olcak dediler ve istediğim bi anakartı seçtim. Asus Strix gaming x99 anakartını aldım.

Sıfır anakart geldi her şeyi doğru şekilde kurdum ve aynı sorun. 00 kodu ve kırmızı ışık yanıyor anakartta... İşlemcinin bozulma ihtimali nedir? Her şey yepyeni ve stabil testini yaparak kullanıyordum OC modunda. Asıl sorum şu, sorun tespiti için falan nereye gönderebilirim bilgisayarı? Ben herşeyi denedim ama artık elimden gelen bir şey kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu corsair RM1000X. Direk tekli olarak prize takarak ta denedim fakat yine aynı sorun. İlk anakart işlemciye zarar vermiş olma ihtimalini düşünüyorum ama :/

O kadar para verip kullanamamak sizi üzmüştür başka bir işlemci ile dene diyeceğim ama X99 soketine uygun işlemci nereden bulacaksın oda muamma.

Itopya servise götürcem bugün yada pazartesi denicez orada. Eğer sorun işlemciyse aldığım yerden değişmesini isticem. Benim hatam falan değil sonuçta. Anakartı da asus olmayan bi marka ile değiştirmek istiyorum. Araştırdım okadar çok varmış ki asus x99'larda bu sorunu yaşayan anlatamam. Beni sinir eden nokta yaklaşık 3 haftadır pcyi kullanamıyor olmam...

Yeni gelen anakart da arızalı olabilir. Bir de PSU'nuz nedir?
Recep abi bana ATX iyi seviye oc performansı olan bi x99 mobo önerebilir misin? Msi x99 gaming pro carbon düşünüyorum ama sence nasıl olur?

Baya zaman geçti ama sonucu yazim böylece sorunu aratanlara yardım olsun. Cpu ve anakartı aynı anda servise verdim ve işlemcim bozulmuş yenisini verdiler aynı şekilde 2. aldığım asus anakartta bozulmuş şimdi msi x99 gaming 7 anakartını aldım taktım overclock'umu da yaptım herşey mükemmel çalışıyor. X99 alacak arkadaşlar Asus'dan uzak dursunlar bu sorunu yaşayan çok kişi varmış.

Merhaba 2 tane Asus X99 Deluxe ile benzer sorunları yaşadım. İlk anakartta RAM'leri XMP profiline alınca hata veriyordu. Sonra değişimden gelen anakartta ise reset tuşunun çalışmaması ve B1 RAM slotunun çalışmaması problemi yaşadım. Para iadesi aldım artık yeter dedim. :D

MSI X99A Gaming 9 ACK aldım ve sıfır sorun.:mutlu:

Bence de Asus anakartların X99 serilerinde sıkıntı var.

Baya zaman geçti ama sonucu yazim böylece sorunu aratanlara yardım olsun. Cpu ve anakartı aynı anda servise verdim ve işlemcim bozulmuş yenisini verdiler aynı şekilde 2. aldığım asus anakartta bozulmuş şimdi msi x99 gaming 7 anakartını aldım taktım overclock'umu da yaptım herşey mükemmel çalışıyor. X99 alacak arkadaşlar Asus'dan uzak dursunlar bu sorunu yaşayan çok kişi varmış.

Hüseyin Merhaba,

Asus x99 anakart LGA2011-3
İntel i7 6850 işlemci
Zalman zm850ebt psu
Vengenance 16x2 32gb ram
Asus gtx1070 ekran kartı
Samsung 950pro ssd
Corsair h100i v2 sıvı soğutma

Sisteme sahibim. Sistem açılmamakta hata kodu sıfır veriyor( bios ekranı dahi gelmiyor )

Asus'a gönderdim anakartı. Test ettiler çalışıyor diye rapor ettiler.

Psu böyle bir hataya mahal verebilir mi?

Cmos resetleme, bios pil çıkarıp taktım, psu 24 pin dahil tüm konnektörlere baktım, ekran kartını başka slotta denedim, ramleri tek tek farklı slotlarda denedim, ramleri ekran kartını söktüm. Ancak yinede "00" hatasını alıyorum ve hiç bir şekilde ekran dahi gelmiyor.

Senin önerin nedir?
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı