Asus XG258Q 24,5" Bulutlanma Sorunu

Jaywalker

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Geçtiğimiz hafta satın almış olduğum XG258Q modelli Asus monitör ile ilgili sizlere danışmak istediğim için bu konuyu oluşturuyorum. Monitör 240 Hertz ve 1 Ms tepki süresine sahip. Bu özellikler ben ve benim gibi FPS oyunlarını oynamayı seven kişiler için çok mühim bir durum. Fakat her ekran kartının 240 FPS ve üzeri düzenli olarak görüntüleme sağlayamayacağını bildiğimden şu anda bu ürünü satın almış olmak yalnızca Counter Strike için mükemmel bir araç olacak, Battlefield oyunlarını da oynadığım ve hiçbir zaman istediğim çözünürlük ve kalitede 240 FPS oyun oynayamayacağını bilen biri olarak sizlere bu ürünü değiştirmemin gerekip gerekmediğini sormak sizlerin önerisini almak istedim.

İnternetten satın aldığım aldığım ürünün 14 gün cayma kapsamında bir sonraki haftaya kadar iade veya değişim hakkı bulunmakta. Monitörde sorun olup olmadığını anlayamamakla beraber ASUS logosunun olduğu, panelin alt tarafında "bulutlanma" olarak adlandırılan sorunun olduğundan şüpheleniyorum ve sırf bu sebeple bile ürünü tekrar gidip değiştirmeyi göze alabilirim.
20180326_183030-min.jpg
20180326_183042-min.jpg
20180326_183051-min.jpg
20180326_183104-min.jpg

Monitördeki bu görüntü ve siyah renklerin yeteri kadar siyah görünmemesinden dolayı ASUS'un bu modeli ile değiştirmeyi düşünüyorum. VA panelde renklerin canlılığı ve görüntüye verdiğim önem sadece 240 Hertz olsun diye yeteri kadar tatminkar görüntü alamama endişesi içerisindeyim. Sizlerin düşünceleri nedir bu yönde? Alternatif Quantum Dot teknolojine sahip 27 inç 144 hertz monitör de tercih edebileceğim monitörler arasında. Yorumlarınızı bekliyorum, iyi forumlar dilerim.

Düzeltme: Geforce GTX 1060 6G ekran kartına sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı