ASUS XG258Q 24.5" nasıldır?

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Şuanda BenQ 2430 kullanıyorum ve hiç memnum değilim. FIFA oynarken ghosting sorunundan gözlerim kanıyor diyebilirim. ASUS XG258Q modelinin 24.5 inch modelini almayı düşünüyorum. Bu monitörde de ghosting gibi sorunlar yaşar mıyım? Sistemim 240Hz için fazlasıyla yeterli. "144'ten 240'a geçmeye değmez." yazmazsanız sevinirim. 🙂

Aynı monitörden bende almayı düşünüyorum. Youtube'da birkaç video izledim tatmin edici geldi bana. Geçen hafta aldığım 144hz samsung monitör var şuan, satabilirsem alıcam hemen.

İyi dinle kardeşim ben bu monitörü 4 5 ay önce aldım monitör geldiğinde üzerinde 10 15 arası ölü pixel vardı. Servise bildirdim onlar da ölü pixel garantisi olmadığını söylediler.kargocunun hatası olabilir dediler. Ben de aldığım kargoyu aradım onlar da kendi sorunları olmadığını iddia ettiler. Ben de panel değisimi için farklı bir siteye gönderdim. panel geldi ve değişim yapılınca ölü pixel yoktu.(baya para verdim değişim için ve hala istediğim performansı alamıyorum çok geç tepkiyor oyun içinse alma derim

Bütçe nedir? Kesin bir bütçe söyler misiniz?
Bir bütçe belirlemedim ama bu monitörden daha pahalı bir şey almam büyük ihtimalle. Daha iyi 240Hz monitör de yok gibi gözüküyor zaten.
İyi dinle kardeşim ben bu monitörü 4 5 ay önce aldım monitör geldiğinde üzerinde 10 15 arası ölü pixel vardı. Servise bildirdim onlar da ölü pixel garantisi olmadığını söylediler.kargocunun hatası olabilir dediler. Ben de aldığım kargoyu aradım onlar da kendi sorunları olmadığını iddia ettiler. Ben de panel değisimi için farklı bir siteye gönderdim. panel geldi ve değişim yapılınca ölü pixel yoktu.(baya para verdim değişim için ve hala istediğim performansı alamıyorum çok geç tepkiyor oyun içinse alma derim
Hangi siteden aldınız?

MS olayları fasa fiso. 1ms'miş 5ms'miş casual kullanıcıların asla ayırt edemeyeceği değerler. Zaten FreeSync türevi teknolojiler açılınca tepki hızı otomatik olarak artıyor. Monitörde panelin tazeleme oranına ve tipine, görüntünün ise doygunluk ve keskinlik oranına ve renklerin doğruluğuna dikkat etmek lazım. Bahsettiğin monitör 240Hz yani üst düzey bir tazeleme oranı sunuyor fakat paneli TN panel. Bu da sunduğu renklerin ve doygunluğun zayıf olduğunu gösteriyor. Zaten 72% NTSC diye yazmışlar. TN'de görüş açısına bağlı karartı da olur. 240Hz için katlanılabilir diyorsan al, görüntüye renge önem veririm diyorsan alma. Bide 1080p imiş, 2K olsa neyse. Asla ~3500₺ etmeyecek bir monitör bence.

Hocam ben bu monitörü alacağım da yorumunuzu görünce afalladım. 240Hz, 1ms değerleri olan bir monitörden nasıl geç tepki alıyorsunuz anlamadım.

Geri
Yukarı