Asus XG258Q Monitör Göz Yorması Sorunu

Sarp10

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaslar Asus XG258Q adlı monitörü aldım. Gözümü çok yoruyor. Her şeyi ayarlanabiliyor ama ben dogru ayari bulamadım zaten büyük geldi boyu. Ne yapmam lazım bilmiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi siteden aldınız ürünü? Cayma hakkınız 14 iş günü süresince mevcuttur, ürünü açıp kullanmanız cayma hakkınız kullanmanıza engel değil. Memnun değilseniz iade edersiniz olur biter :)

Parlaklığı kısıp kullanmayı deneyin, ayarlar menüsünden renk tonunu maviye doğru kaydırın biraz, her monitörde bu tip benzer ayarlar mevcut oluyor genelde. Yine gözünüzü yoruyorsa mecbur iade edeceksiniz.

Hangi siteden aldınız ürünü? Cayma hakkınız 14 iş günü süresince mevcuttur, ürünü açıp kullanmanız cayma hakkınız kullanmanıza engel değil. Memnun değilseniz iade edersiniz olur biter :)

Parlaklığı kısıp kullanmayı deneyin, ayarlar menüsünden renk tonunu maviye doğru kaydırın biraz, her monitörde bu tip benzer ayarlar mevcut oluyor genelde. Yine gözünüzü yoruyorsa mecbur iade edeceksiniz.
iade etmeyi kesinlikle düşünmüyorum, doğru ayarları bulmaya çalışıyorum

Mevcut ayarları görebileceğim bir imkan olsa belki ben de yönlendirirdim ancak; gözü yoran yegane unsur parlaklıktır. Parlaklığı biraz kısıp renk tonunu maviden uzağa yani sıcak tarafa çekebilirseniz ama ilgili teknoloji olmadıkça çok bir faydasını görmezsin.

Son düzenleme:
Mevcut ayarları görebileceğim bir imkan olsa belki ben de yönlendirirdim ancak; gözü yoran yegane unsur parlaklıktır. Parlaklığı biraz kısıp renk tonunu maviye yani soğuk tarafa çekebilirseniz faydasını görürsünüz.

Bu ICare işe yarıyor mu gerçekten? XG2401 alacağım ama benimde korkum göz yorması IPS ler sanırım daha çok yoruyor ama TN panel bu alacağım olan.

İstersen Technopat'ın ilgili rehber videosunu izle, daha faydalı olacaktır; Seni mavi renkten uzaklaştırmaya yarayan bir teknoloji. Mavi ışık gözünü ve beynini yoruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben yazılımcı olduğum için, sürekli monitör ile baş başa olduğum için gözler alıştı tahminen artık. Beni hiçbir monitör etkilemiyor ancak sizde böyle bir hassasiyet yoksa ASUS'un monitörlerini öneririm açıkçası. ASUS; göz yormama teknolojileri ile en ön planda olan firma açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı