ASUS XG27AQM nasıldır?

BerzerkFrost

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
Şu anki monitörüm 144Hz ve oynadığım bazı oyunlarda kırılmalar yapıyor. Genelde R6: Siege, Rust gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum, ara sıra RDR2, Spider-Man tarzı AAA hikaye tabanlı oyunlar da oynuyorum. ASUS XG27aqm almak istiyorum fakat p modeli arasındaki farkı öğrenmek istiyorum? P olan model neden daha pahalı? Sizce bu monitör nasıldır? İki monitör arasındaki fark nedir?

ASUS XG27AQM

1661621447253.png

ASUS PG279QM

1661621461017.png

Bu monitör alınabilir. 1. monitörden neredeyse 4 bin, 2. monitörden 5 bin TL daha ucuz, 4K, 144 Hz, 1 ms, IPS, 28 inç.

İnanır mısın ben de XG27aqm satın almak istiyorum ve PG279qm ile arasında kaldım. Benim için önemli olan bu iki monitörün hangisi en az 144Hz ve üzerinde gerçek 1ms(GtG) tepki süresi verir. Gerçekten bilen biri bu konuyu cevaplarsa çok sevinirim. Tepki süresi yüksek olan monitör 500Hz de olsa renkleri dünyanın en canlı monitörü de olsa, tepki süresi yüksek olduğu için bunların hiçbir önemi kalmıyor çünkü bulanık berbat görüntü veriyor tecrübeyle sabit. 1 ms(GtG) TN panel ROG PG278QR'dan, VA panel ROG XG27Wq'ya geçtim ve çok pişman oldum çünkü monitörün tepki süresi 4 ms(GtG) olduğu için bulanık berbat bir görüntüsü var. 6 aydır zor sabrettim bu monitöre, artık değiştirmek istiyorum. TN panele göre berbat görüntüsü var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanır mısın bende XG27AQM satın almak istiyorum ve PG279QM ile arasında kaldım. Benim için önemli olan bu iki monitörün hangisi en az 144Hz ve üzerinde gerçek 1ms(GtG) tepki süresi verir. Gerçekten BİLEN biri bu konuyu cevaplarsa çok sevinirim. Tepki süresi yüksek olan monitör 500Hz de olsa renkleri dünyanın en canlı monitörüde olsa, tepki süresi yüksek olduğu için bunların hiçbir önemi kalmıyor çünkü bulanık berbat görüntü veriyor tecrübeyle sabit. 1 MS(GtG) TN Panel ROG PG278QR'dan, VA panel ROG XG27WQ'ya geçtim ve çok pişman oldum çünkü monitörün tepki süresi 4 MS(GtG) olduğu için bulanık berbat bir görüntüsü var. 6 aydır zor sabrettim bu monitöre, artık değiştirmek istiyorum. TN Panele göre berbat görüntüsü var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İki monitör hemen hemen aynı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı