ASUS XONAR U7 MKII Sürücü kurma

Hakan Turan

Hectopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar 2. el ses kartı aldım bugün elime ulaştı. Fakat sürücüsü kurulmadı çünkü yeni Windows güncellemesi birtakım engeller koymuş. ASUS'un açıklaması şu şekilde;
Ancak bende belirtilen güvenlik sürücüleri yok. Onun yerine KB4586781 var fakat o da kaldırılamıyor hata veriyor. Lütfen yardım edin artık sesle alakalı sıkıntı yaşamaktan bıktım resmen.

Bahsettiğim hata bu ve çözümü ilk attığım ASUS linkinde yazıyor. Fakat o çözüm işe yaramıyor.
Çünkü linkte bahsedilen güvenlik sürümü bende daha farklı maalesef.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    500,7 KB · Görüntüleme: 73
  • Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    70,5 KB · Görüntüleme: 62
Dijital imza kontrolünü devre dışı bırakın.
Ayarlar uygulamasını açın ve "Güncelleme ve Güvenlik -> Kurtarma" seçeneğine gidin ve "Gelişmiş Başlangıç" bölümünün altındaki "Şimdi yeniden başlat" düğmesini tıklayın.

Sürücü imzası zorunluluğunu devre dışı bırak 00

2. Sisteminiz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Seçenekler ekranında, "Sorun Giderme -> Gelişmiş Seçenekler" i seçin.

3. "Diğer kurtarma seçeneklerine bakın" bağlantısını tıklayın.

Sürücü imzası zorunluluğunu devre dışı bırak 01

4. "Başlangıç ayarları" seçeneğini seçin.

Sürücü imzasının uygulanmasını devre dışı bırak 02

5. "Yeniden Başlat" düğmesine tıklayın.

Sürücü imzası zorunluluğunu devre dışı bırakma 03

7. Windows şimdi size birçok başlangıç seçeneği gösterecektir. "Sürücü imza zorlamasını devre dışı bırak" seçeneğini bulun ve onunla ilişkili numaraya basın. Benim durumumda, bu "7" dir.

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma 04

8. Sürücü uygulaması devre dışı bırakıldığında Windows otomatik olarak yeniden başlatılır. Artık imzasız sürücüleri herhangi bir blok olmadan kurabilirsiniz.

İmzasız sürücüyü yükledikten sonra, sürücü imzasını otomatik olarak etkinleştirmek için sisteminizi yeniden başlatın.

Geri
Yukarı