Asus Z170-A sistem RAM yükseltme

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aşağıda linkte verdiğim RAM masaüstü bilgisayarımda takılıdır.
Yanına bir 8 GB RAM daha eklemek istiyorum. Sıfır ürün almak istiyorum ama piyasada bu RAM'in yanına uygun ürün bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Sistemim: Asus Z-170A, i7 6700K, 8 GB RAM, GTX 1060

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı CL değeri ve frekansa sahip bir ürün alabilirsiniz.

Aynı CL değeri ve frekansa sahip bir ürün alabilirsiniz.
Aynı değerlere sahip ürün bulamıyorum ne yazık ki.
Yardımcı olabilecek biri yok mu?
Aynı değerlere sahip ürün bulamıyorum. Veya ben gözden kaçırıyorum.
Eğer benzer bir ürün yoksa nasıl bir yol izlemeliyim?

Yardımcı olabilecek biri yok mu? Aynı özelliklerde bir ürün bulamıyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekli?

Son düzenleme:
Şöyle ki; elinizdeki bellekten daha yüksek frekansa sahip bir bellek alırsanız, benim attığım ürün gibi, aldığınız yeni ürün 3000 MHz ve sizin elinizdeki 2800 MHz. Bunları beraber kullanacağınız zaman yeni aldığınız 3000 MHz kendini 2800 MHz'e çekecektir fakat eğer 2800 MHz'den daha düşük bir bellek alırsanız şu an elinizde olan 2800 MHz bellek kendini düşürecektir.

O yüzden en mantıklısı 2800 MHz yoksa 3000 MHz almanız. Böylece 3000 olan 2800'e çekecek kendini ve iki tane 2800 MHz belleğiniz olacak gibi düşünebilirsiniz.

Yalnız şunu unutmayın; elinizdeki bellek CL14 gecikme değerine sahip, benim önerdiğim CL15. Uyumlu çalışacaklarına garanti veremem çünkü bu konuda bir bilgim yok.

Teşekkür ederim cevabınız için. CL değerleri ile ilgili bilgi verebilecek birini bekleyelim bizde. :) Ya da farklı bir yol izleme tavsiyesinede açığım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı