ASUS Z170-P anakart Chipset sürücüsü yükleme

Orkun12

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Z170-P anakart.
i5 6600K işlemci.
GTX 1660 Ti.
En çok takıldığım nokta chipset driver.
Chipset driveri Windows 10 yüklüyor. Driver Booster'den bakıyorum gene güncel olan chipsetler çıkıyor. Kafam çok karisiyor bu chipset tarafında. En doğru en güncel chipseti nasıl yükleyebilirim?

Driver Booster'den bakıyorum
Hiç tavsiye etmiyoruz o yazılımı.

Driver Booster gibi programlara gerek yok. Asagidaki baglantidan Driver & Tools yazan yere tiklayin ve daha sonra isletim sisteminizi secip Chipset bölümünden mevcut olan en güncel sürücüyü kurun.

@KITT

ASUS'un kendi sitesinde en son 2019'da cikan sürücü paylasilmis. Sizin bahsettiginiz yöntem ile daha güncel olan sürümü yüklenebiliyor mu? Bilgi edinme amacli soruyorum.

Son düzenleme:
@KITT

ASUS'un kendi sitesinde en son 2019'da cikan sürücü paylasilmis. Sizin bahsettiginiz yöntem ile daha güncel olan sürümü yüklenebiliyor mu? Bilgi edinme amacli soruyorum.
2019 değil de 2016 paylaşılmış. O en üstteki 2019 olarak gözüken Intel MEI sürücüsü, Chipset değil. Orada bir "Tümünü göster" seçeneği olması lazım, ona basıp aşağı inilince gözükecektir.

Diğer bir yandan, aslında bu paket Intel'in de belirttiği üzere (bkz.) aygıtların sistemde tanımlanması için. Yani .sys gibi sürücü dosyası yok, sadece gerekli tanımlamaları sağlayan INF dosyası mevcut. Yani, eski veya yeni çok fark etmiyor. Eğer yüklenecek olan pakette o chipset bileşenlerine ait gerekli dosyalar varsa sıkıntı yok yani. Yeni paketlerdeki Z170 (Skylake)'e ait dosyaların sürüm numarası farklılık gösterebilir sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı