Asus Z170-P sistem toplama

Syrentia

Kilopat
Öncelikle eskiden çok güncel olarak parçaları ve yeni ürünleri takip ediyordum ama şu sıralar fazla ilgilenemedim. Şu sıralar dediğim son 2-3 yıl gibi bir süre :) Öncelikle amacım bir bilgisayar toplamak ve aşağı yukarı şöyle 3-5 parça seçtim. AMD alma taraftarı değilim eğer öneride bulunacaksanız diye belirtmek istedim. Bu parçalar arasında kesinlikle alma ya da bunun yerine bu sebepten ötürü bunu al diyeceğiniz bir şey varsa gerçekten çok memnun olurum. Bir kaç arkadaşımla ekran kartı açısından ikileme düştük. Benim şu anlık bütçem bunlara yetiyor yani daha pahalısı benim için imkansız ama zamanla restorasyon yapabileceğim bir şey olsun. Örnek olarak şuan bu sisteme 8 GB RAM alacağım ama 1-2 ay içinde 16'ya çıkartmayı düşünüyorum. İşte extra olarak aksesuar vs vs de var aklımda. Burada size soracaklarım ana bileşenlerdir yani.

- ASUS Z170-P Intel Z170 Soket 1152 DDR4 3100Mhz (O.C) HDMI&DVI Anakart
- WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64 MB Cache HardDisk
- Transcend 120Gb 220S Serisi Sata 3.0 ( 550Mb/S Okuma - 450Mb/S Yazma ) SSD
- Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2Ghz 6Mb Ön Bellek 14nm İşlemci
- Asus GeForce GTX1060 GDDR5 6 GB 192 Bit Nvidia Dual DX12 Ekran kartı

Şöyle bir sıkıntım var. Bir yerden para Bekliyorum eğer paradan yana sıkıntım olursa ekran kartını 3GB almayı düşünüyorum.
Dediğim gibi restorasyon yapmayı düşünüyorum. Devamlı olarak beni uzun bir süre idare etmesini ümit ediyorum. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Not : Eğer ekran kartında 6GB olup fiyatı bu kadar olan başka markalar varsa yazabilirsiniz onlara hiç bakmadım. Gigabayt, Msı vs vs

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden AMD istemiyorsunuz? RX 480, GTX 1060'dan daha güçlü, daha ucuz. Ryzen ise büyük ihtimal 7 ve 6. nesilden iyi olacak. Eğer AMD düşünürseniz bunu öneriyorum:

Corsair 8GB 2400 Mhz
Sapphire RX 480 8GB
WD 1TB Blue
Crucial MX300 275 GB
Dark N10
Aerocool KCAS 600W

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı