ASUS Z490-E ankartın etrafından cızlama sesi geliyor

Anakarttan değildir değil mi eminsiniz? İşlemcinin ya da anakartın ya da ekran kartının böyle bir sesten zarar gelmesi ihtimali var mıdır

Anakarttan öyle bir ses gelmez çünkü mekanik bir parça yok anakartınızdan fanlı bir şeyden geliyordur veya sıvı soğutma pompası büyük ihtimal sıvı soğutmadan geliyor çünkü işlemci yük altına girdiğinde geliyor ses diyorsunuz.
Zarar konusuna gelirsek o konu hakkında bir bilgim yok ama servis e göndermekte fayda var

Anakarttan öyle bir ses gelmez çünkü mekanik bir parça yok anakartınızdan fanlı bir şeyden geliyordur veya sıvı soğutma pompası büyük ihtimal sıvı soğutmadan geliyor çünkü işlemci yük altına girdiğinde geliyor ses diyorsunuz.
Zarar konusuna gelirsek o konu hakkında bir bilgim yok ama servis e göndermekte fayda var
sıvı soğutmadan ise kaçak var anlamınamı geliyor

Sıvı soğutmadan ise kaçak var anlamınamı geliyor.

Kaçak değil fakat su devir daim olması için pompanın içinde küçük fan gibi bir şey var oradan geliyor ses sanırsam ne derece sorun çıkartır bilmiyorum ama ses oradan geliyor eminim.
Siz gönderin servis e stok soğutucu alın idarelik. 2. el olarak veya 100 TL'ye işlemci soğutucuları var onlardan alabilirsiniz sizi idare eder.

Kaçak değil fakat su devir daim olması için pompanın içinde küçük fan gibi bir şey var oradan geliyor ses sanırsam ne derece sorun çıkartır bilmiyorum ama ses oradan geliyor eminim.
Siz gönderin servis e stok soğutucu alın idarelik. 2. el olarak veya 100 TL'ye işlemci soğutucuları var onlardan alabilirsiniz sizi idare eder.
anakarttaan değil kesin dimi
anakarttaan değil kesin dimi
cız cız sesi duydunuz ama dimi

Evet duydum sesi anakarttan olması imkansız zaten fan vs olmadığı için. BIOS'dan sıvı soğutma hızını yüksek sese aldığınızda emin olun o ses gelecektir deneyin istiyorsanız içiniz rahat etsin diye.

bakın sadece aşırı yükte bu ses çıkıyor fanı sona aldım ve tekrardan denedim yine aynı ses devam ediyor bobinlerden olma ihtimali varmı

Bakın sadece aşırı yükte bu ses çıkıyor fanı sona aldım ve tekrardan denedim yine aynı ses devam ediyor bobinlerden olma ihtimali var mı?

Fan devirini 0'a aldığınız da ses büyük ihtimal daha az geliyordur eğer içiniz rahat etmiyor ise anakarttı da yollayabilirsiniz size kalmış ama anakarttan olduğunu sanmıyorum.
Ve ses PSU'dan gelip sana o ses öyle de geliyor olabilir tam anlamak istiyorsan uzay montaj dene anlarsın tam nereden geldiğini :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunun gibi bir sesten bahsetmiyorsanız imkansız anakarttan gelmesi

Evet duydum sesi anakarttan olması imkansız zaten fan vs olmadığı için. BIOS'dan sıvı soğutma hızını yüksek sese aldığınızda emin olun o ses gelecektir deneyin istiyorsanız içiniz rahat etsin diye.
deniyorum
Fan devirini 0'a aldığınız da ses büyük ihtimal daha az geliyordur eğer içiniz rahat etmiyor ise anakarttı da yollayabilirsiniz size kalmış ama anakarttan olduğunu sanmıyorum.
Ve ses PSU'dan gelip sana o ses öyle de geliyor olabilir tam anlamak istiyorsan uzay montaj dene anlarsın tam nereden geldiğini :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunun gibi bir sesten bahsetmiyorsanız imkansız anakarttan gelmesi
denedim ama olmadı ses gelmedi herşeyi kapattım . cpu fanını sona aldım azıcık susesi geliyor sonra hiç ses gelmiyor deliricem ya anakartı garantiye göndermek istemiyorum

Deniyorum.

Denedim ama olmadı ses gelmedi her şeyi kapattım. CPU fanını sona aldım azıcık susesi geliyor sonra hiç ses gelmiyor delireceğim ya anakartı garantiye göndermek istemiyorum.

Bilgisayar toplama hakkında az bilginiz var ise uzay montaj deneyin.

Geri
Yukarı