ASUS Z490 mı, Z590 mı alınmalı?

alidemir01

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım oyun oynarken kapanıyordu sürekli. Dün akşam açılmamaya başladı. Tüm parçaları test ettim, işlemcim yanmış (i5-6500). Ben anakartı da değiştirmeyi düşünüyorum. Z490 ile 590 arasında kaldım. ASUS istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Z590 tarafı biraz gereksiz pahalı hele bir de ASUS istiyorsunuz çok daha pahalı gereksiz yere ekstra masrafa gerek yok bence. Z490 + 10700k güzel bir F/P sistemi olur ancak bütçenizi belirtin bütçenize göre 5600X e de yönelebilirsiniz.

Yalnız şöyle bir şey var, 11. nesil Intel'i soğutmak ciddi problem ve ek masrafları var. AMD Ryzen serisine geçip anakartı da AMD soketiyle güncellesen?

ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI Intel Z590 Soket 1200 DDR4 5133MHz(OC) Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
bu anakart nasıl sizce işlemci olarak 10900k düşünüyorum
Yalnız şöyle bir şey var, 11. nesil Intel'i soğutmak ciddi problem ve ek masrafları var. AMD Ryzen serisine geçip anakartı da AMD soketiyle güncellesen?
adanada yaşıyorum ve klima bulunmuyor odamda. intel işlemciyi bile yaktım siz düşünün gerisini :D

Yeni konular

Geri
Yukarı