ASUS Z87-K ve i7-4790K BIOS desteği

Anakartında CMOS pili olmaması sisteminin temel BIOS sürümünde olduğunu göstermez. BIOS sürümü ile CMOS pilinin bir alakası yok. 4790K işlemci desteği BIOS güncellemesi şart ise bir anakartı teknik servise götür. Onlar BIOS güncellemesi yapsınlar. BIOS güncellemesi için en düşük CPU'yu alman senin için daha maliyetli olabilir. Ama yurt dışında fiyatlar nedir bilemem. Geçen ufak bir arıza tesbiti için avrupanın hatırlamadığım bir ülkesinde 35 Euro fiyat istemişler. Yahu cihazı satsan 200 Euro etmez.
Eyer gerçektende CMOS pilinin olmaması BİOS'a bir etkisi yoksa bu işime yarar. Ben bu zaman temel sürümde olduğunu zann ediyordum.
Eyer gerçektende CMOS pilinin olmaması BİOS'a bir etkisi yoksa bu işime yarar. Ben bu zaman temel sürümde olduğunu zann ediyordum.
Yardımın için teşekkürler

Son düzenleme:
CMOS pilini sökünce BIOS sürümü düşmez. CMOS pili ile BIOS çipinin bir alakası yok. BIOS EPROM bellektir. BIOS sürümünü öğrenebilmen için anakartını çalıştırman şart (CPU da dahil). Bir teknik servise götür. CPU takıp BIOS sürümünü sana söylesinler. Sende istediğin işlemcinin BIOS sürümünde destekli mi değil mi listeden kontrol edersin. Bu senin için oldukça düşük maliyetli olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı