Asus Z87 Pro Sisteme Mavericks

Arkadaşlar merhabalar.

Ben çok kısa 2-3 soru soracağım.

Sistemim ana hatları ile ;

• Asus Z87 pro ( Wifi entegre olarak mevcut, (Qualcomm Atheros AR946x Wireless Network Adapter)
  • Gigabyte GTX 770 2GB
  • G.skill 16 GB ram
  • Kingston 120GB HyperX SSD

Sorum şu;
  1. En önemli ve ilk sorum ; Anakartım UEFİ destekli.. Windows kurarken diski GPT ye, kurulum ekranındaki diski formatlama/bölüntüleme ekranından bazı komutlar ile çeviriyorduk.Fakat Videoyuda izledim ,sitede de baktım ama OS X i kurarken diski nasıl GPT ye çevireceğimi bulamadım. 2.disk e tamamen temiz bir hackintosh kurulumu yapacağım için,Windows olan diskten sistemi açıp, disk yönetiminden hackintosh kuracağım diski GPT ye çevirebilir miyim ? Gerisi sanırsam OS X ,i kurarken disk izlencesinden günlüklüyü seçip devam etmek olacak galiba ?
  2. Wifi olarak bağlantıda bir sorun yaşar mıyım, bu wifi kartı driver olarak OS X e uyumlu mudur ?
  3. Videoyu izledim baştan sona . HD grafik kartını kullandığınız için nvidia için nasıl kurulum yapılacağını göremedim.Ben GTX 770 imi kullanmak istiyorum. Bunun için OS X i kurduktan sonra mı bunu hallediyoruz yada hangi aşamada tanıtmamız gerekiyor ? Multibeats den graphics bölümünden Nvidia kartımızı mı seçmemiz gerekecek ?

Dipnot : Arkadaşlar keyfi bir kurulum yapmıyorum. Kuzenim müzisyen ve şarkı aranje etmesi gerekiyor. İstediği tüm programlar OS X te çalışıyor. Macbook alacak bütçemiz yok açıkçası. O yüzden Recep kardeşimiz yada bilen birisi nokta atışı cevap yapar ise hemen kuruluma geçmek istiyorum.

Çok teşekkür ederim tüm cevaplar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Disk zaten GPT ise çevirmenize gerek yok. 2 tane sabit diskiniz varsa Mac OS Genişletilmiş Günlüklü olarak biçimlendirmeniz yeterli. Yoksa buna bile gerek yok. Paragon ile Dual Boot yapacaksanız Mac için bölüm oluşturmanız yeterli.
  2. Tam bilmiyorum ama sanırım Wi-Fi kartınız çalışmayacak.
  3. Sisteminiz Intel mi?

Sistemim intel hocam. İ5 4670K mevcut şuan.

Şöyle birşey diyim. Şuan elimde sıfır SSD var. Doğal olarak şu anki durumu MBR. GPT olayı ile uğraşmadan OS X i kurarken '' OS Genişletilmiş Günlüklü '' seçince GPT olarak formatlanmış mı oluyor hocam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı