Asus Z97-K USB 3.1 Fan Hızı Ayarlayamama Sorunu

fcs61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Asus Z97-K USB 3.1 anakartımda Corsair H55 sıvı soğutma var ve çok gürültü çıkarıyor. Sistemi daha yeni topladım fanlar son hız dönüyor. PC'yi bilgisayarcı topladı kasayı açıp baktım soğutucunun 2 kablosu var biri CPU-fan'a diğer CHA-fan'a bağlanmış. biri 1600 rpm diğeri 1300 rpm yani toplam 2500 rpm'den fazla. Fanlar son hız dönüyor. Asus'un sitesinden Fan Expert'i indirdim fan Tuning'ten ayar yaptı CPU fanı %0'da bile 1600 rpm gösteriyor normalde 0 yazması lazım. Lütfen yardımcı olun. 5500 TL sistem topladım ama sesi beni rahatsız ediyor.

Sistemim :
  • Intel 4790K
  • Kingston HyperX Savage RED 1600 MHz CL9 16 GB RAM
  • Asus Z97-K USB 3.1
  • Asus R9 290X
  • Corsair h55

NOT : Diğer fanları çıkartıp denedim ama ses aynı sıkıntı CPU fanda nasıl bağlanması gerekiyor anakarta? CPU sıcaklığı inanılmaz iyi, boşta 19 -23 derece arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kablosu var biri cpu-fan'a diğer CHA-fan'a bağlanmış dediniz ya ben kabloların yerlerini değiştirmeyi tercih ederim yani cha'fanda ki kabloyu cpu fan'a cpu fan'da ki kabloyu cha-fan'a

Aynen kardeşim dün sorunu çözdüm ikisinin yerini değiştim şuan bilgisayardan hiç ses çıkmıyor. Ses %70 azaltı. Ama cpu-fan hızını ayarlama işini yine çözemedim. O da galiba kabloların 3 pinli olmasından kaynaklanıyor anakart fan yeri 4 pinli. Saçma olan işlemci soğutucunun iki kablosu var chassis fana takılan kontrol ediliyor ama cpu fana takılan kontrol edilmiyor. İkisi de 3 pinli. Bu konuda önerebileceğin bir şey var mı? Fan kontrolcü dışında ne önerirsin 3 pini 4 pine dönüştürme kablosu var mıdır acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı